Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Prezydent Egiptu: migracja nie jest prawem człowieka [+ video]Prezydent Egiptu Abd al-Fattah as-Sisi stwierdził podczas konferencji w listopadzie, że państwa europejskie mają prawo do odmowy przyjmowania imigrantów oraz domagania się asymilacji.

Konferencja, która miała miejsce w Szarm el-Szejk w listopadzie, została zorganizowana przez Światowe Forum Młodzieży. W panelu, w którym brał udział Sisi, podniesiono kwestię imigracji. „Jeśli wybierasz się do innego kraju, musisz przestrzegać jego praw i kultury, jeśli nie, nie wybieraj się tam” – stwierdził Sisi. Prezydent Egiptu zauważył, że obiekcje Europejczyków wobec przyjmowania imigrantów z krajów muzułmańskich są uzasadnione. „Zamiast pytać mnie, dlaczego Europa zamyka przed nami drzwi, należy zapytać, dlaczego ludzie w Afganistanie nie dbają o swój kraj lepiej. To samo dotyczy Pakistanu, Egiptu, Syrii, Libii, Iraku, Jemenu i Somalii” – podkreślił Sisi.

Jak zauważył, obrona swoich mieszkańców oraz swoich interesów jest naturalnym prawem każdego państwa. Podkreślił również, że nie powinno dziwić mieszkańców krajów muzułmańskich, iż Europejczycy nie chcą doprowadzić do zniszczenia dorobku poprzednich pokoleń, który przyczynił się do ogromnego postępu społeczno-gospodarczego, poprzez otwieranie granic dla obcych kulturowo migrantów.https://kresy.pl/wydarzenia/prezydent-egiptu-migracja-nie-jest-prawem-czlowieka-video/
Tags: le proche-orient, politique, union européenne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments