Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Prof. Piotrowski i narodowcy negocjują ws. wspólnego startu w wyborach do PEEuroposeł prof. Mirosław Piotrowski i Ruch Narodowy prowadzą rozmowy na temat wspólnego startu w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Portal Wirtualna Polska poinformował, że na początku grudnia br. w jednej z warszawskich restauracji doszło do spotkania europosła prof. Mirosława Piotrowskiego z prezesem Ruchu Narodowego Robertem Winnickim. Dotyczyło ono możliwości wspólnego startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Poseł Winnicki potwierdził te doniesienia. Zaznaczył, że miały one miejsce tuż przed tym, jak w mediach pojawiła się informacja o tym, że prof. Piotrowski zakłada nową partię – Ruch Prawdziwa Europa. – Pamiętajmy, że my ogłosiliśmy, że idziemy do wyborów razem z partią „Wolność” Janusza Korwin – Mikkego – powiedział szef RN. Podkreślił, że niezależnie od tego odbyło się spotkanie z prof. Piotrowskim na temat startu ze wspólnej listy.

– Takie rozmowy się odbyły i jesteśmy w dobrym, życzliwym kontakcie. Wybory są w maju. To z jednej strony dużo, a z drugiej mało czasu… – mówił Winnicki.

PRZECZYTAJ: „Kto naprawdę rządzi Polską?”. Prof. Piotrowski: ważne decyzje ws. Polski zapadają za granicą [+VIDEO]
PRZECZYTAJ: Wielomski: Koalicja Wolność-Ruch Narodowy to ostatnia szansa na stworzenie alternatywy dla PiS-u

Odnosząc się do inicjatywy europosła Piotrowskiego powiedział, że „jeszcze do niedawna nikt nie wiedział, że ona zaistnieje”, więc narodowcy nie mogli opierać w swoich kalkulacjach na powstaniu bądź niepowstaniu tej inicjatywy. Dodał jednak, że Ruch Narodowy odnosi się do niej pozytywnie.

Przypomnijmy, że sam prof. Piotrowski kilka dni temu powiedział, że niedawno rozmawiał z liderem Ruchu Narodowego, którego zdaniem obecna sytuacja w Polsce przypomina XVIII wiek. Nie wymienił jednak nazwiska rozmówcy, ani tematu rozmów.

Przeczytaj: „Rz”: start nowej prawicowej partii może oznaczać porażkę PiS w wyborach do PE [SONDAŻ]

Profesor Mirosław Piotrowski został wybrany do PE z list PiS, zasiada tam już trzecią kadencję. Obecnie tworzy swoją własną partię, Ruch Prawdziwa Europa, nazywaną w mediach „partią Ojca Rydzyka”. Szef RN Robert Winnicki wymienił prof. Piotrowskiego i jego środowisko jako możliwego współkoalicjanta w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Czytaj także: Robert Winnicki dla Kresy.pl: liczymy na wprowadzenie solidnej reprezentacji do PE

Jak informowaliśmy, w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie liderzy Ruchu Narodowego i partii Wolność ogłosili powołanie koalicji wyborczej. Obie partie stworzą jedną listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Deklarują, że chcą wprowadzić do Europarlamentu silną reprezentację Polaków o poglądach antyunijnych, wolnościowych, konserwatywnych, narodowych i katolickich. Chcą bronić Polskę przed „brukselskim centralizmem, lewicowymi tendencjami wspieranymi przez UE, zagranicznymi naciskami” oraz reprezentować polski interes narodowy na forum Parlamentu Europejskiego”.

https://kresy.pl/wydarzenia/prof-piotrowski-i-narodowcy-negocjuja-ws-wspolnego-startu-w-wyborach-do-pe/
Tags: politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments