Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

We Lwowie wydano książkę „Ukraina – praojczyzna ludzkości” :) Autorem greckokatolicki ksiądzGreckokatolicki ksiądz Ihor Car, laureat nagrody imienia Bohatera Ukrainy Stepana Bandery, napisał książkę, z której wynika, że Ukraina była kolebką ludzkości.

O wydaniu książki „Ukraina – praojczyzna ludzkości” poinformował w środę w mediach społecznościowych przewodniczący Ukraińskiego Komitetu Żydowskiego Eduard Dolinski. Według niego dzieło księdza Cara zostało wydane we Lwowie.

„Autor, na podstawie dokumentalnych i naukowych studiów dochodzi do wniosku, że Ukraińcy są najstarszym narodem, który nie tylko dał światu 200 tysięcy pieśni, ale także ukształtował historię ludzkości. W książce twierdzi się, że Biblia mówi o Ukraińcach, którzy przybyli do Jerozolimy w II wieku p.n.e. Ukraińcy są najstarszym narodem na świecie. Osiedlili się 6 tysięcy lat temu w Europie, Azji i Afryce. W IV tysiącleciu p.n.e. Ukraińcy osiedlili się w Palestynie.” – opisuje treść książki Dolinski.

Jak napisał przewodniczący Ukraińskiego Komitetu Żydowskiego, z książki ma również wynikać, że cyfry arabskie wymyślono na Ukrainie, skąd trafiły do Indii a później wróciły do Europy. Ukraińcy mieli również opracować sanskryt, język angielski, napisać Rygwedę, a plemiona Aryjczyków z Ukrainy założyć Iran.

„10 tysięcy lat temu Ukraińcy wymyślili łuk i strzały. 13 wieków temu cała Europa Środkowa była zamieszkana przez Ukraińców. Rzymski historyk Marek Junianus Justynus przekonywał, że Ukraińcy są starsi od Egipcjan. Ukraińskie kobiety założyły królestwo Amazonek. Ukraińcy podbili i zhołdowali całą Azję. Od Ukraińców pochodzą również Sumerowie, którzy założyli 5 tys. lat temu Sumer”. – relacjonuje Dolinski.

Żydowski działacz z Ukrainy podkreślił, że autor książki, greckokatolicki ksiądz Ihor Car jest laureatem nagrody imienia Bohatera Ukrainy Stepana Bandery przyznawanej przez władze obwodu lwowskiego a jego książka otrzymała pozytywne opinie naukowców z Uniwersytetu Lwowskiego – Iryny Kowal, Wiktora Hołubki i Josyfa Łosia.

Dzieło księdza Cara jest dostępne również w formie elektronicznej w internecie. „To niezwykle ciekawy materiał na temat historii Ukrainy, mało znane fakty, postulaty, hipotezy, które autor z powodzeniem zilustrował myślami wybitnych ludzi. Naukowcy i artyści światowej klasy przekonują nas o autentyczności i prawdziwości powyższego. Oczywiście niektóre tezy wymagają jeszcze badań, ale autor ma prawo do swoich opinii i odpowiednich twierdzeń” – napisali wspomniani naukowcy o książce „Ukraina – praojczyzna ludzkości”.

PRZECZYTAJ:
„Jezus był Ukraińcem, a Ukraińcy wymyślili koło i stworzyli pierwszą cywilizację” [+VIDEO]
Nowożeniec: Jezus na krzyżu mówił po ukraińsku [+VIDEO]

O tym, że podobne twierdzenia padają na podatny grunt świadczy sprawa byłego już konsula Ukrainy w Hamburgu Wasyla Maruszczyncia, który będąc jeszcze czynnym dyplomatą zamieszczał w mediach społecznościowych wpisy opisujące Ukrainę jako kolebkę ludzkości. Promował także treści neonazistowskie, za co wyrzucono go z pracy w ukraińskim MSZ.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/we-lwowie-wydano-ksiazke-ukraina-praojczyzna-ludzkosci-autorem-greckokatolicki-ksiadz/
Tags: kresy wshodnie, politique, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments