Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

W Rosji skazano psychopatycznego seryjnego zabójcę-milicjantaSąd obwodowy w Irkucku skazał w poniedziałek na dożywocie byłego milicjanta Michaiła Popkowa, któremu udowodniono prawie 60 zabójstw. Popkow znany jako „angarski maniak” odsiaduje już jeden wyrok dożywocia za zabójstwo 22 kobiet. – podała agencja Interfax.

Popkow mieszkający w Angarsku w obwodzie irkuckim popełniał zbrodnie w latach 1994-2010. Ofiarami były samotnie spacerujące późną porą kobiety w wieku 17-38 lat, którym Popkow proponował podwiezienie samochodem. Ich ciała znajdowano później w lasach, na cmentarzach i poboczach dróg wokół Angarska. W pobliżu miejsc, gdzie znajdowano ciała odkryto ślady kół samochodu marki Niwa, w związku z czym śledczy sprawdzili wszystkich właścicieli samochodów tej marki w Angarsku, także pod kątem śladów DNA. W ten sposób udało się dotrzeć do Popkowa, którego zatrzymano w 2012 roku we Władywostoku. Okazało się, że seryjny zabójca do 1998 roku pracował w angarskiej policji. W 2015 roku skazano go na dożywocie za zabójstwo 22 kobiet oraz jedno usiłowanie zabójstwa.

Popkow nie trafił jednak do kolonii karnej, ponieważ jeszcze w areszcie zaczął przyznawać się do kolejnych zabójstw. Twierdził, że zajmował się „oczyszczaniem”, ponieważ jego ofiary jakoby prowadziły „hulaszczy” tryb życia, co nie było prawdą. Ponadto co najmniej trzy przestępstwa popełnił podczas służby przy użyciu milicyjnego samochodu. Drugi proces 53-letniego „angarskiego maniaka” rozpoczął się rok temu. Oskarżono go o kolejnych 60 przestępstw, którymi ofiarami były kobiety – obejmowały one zabójstwa, próby zabójstwa, gwałty i inne czyny na tle seksualnym. Oskarżono go także o zabójstwo policjanta w 1999 roku. Sąd skazał go za 56 zabójstw, ponieważ śledczym nie udało się udowodnić pozostałych zbrodni.

Według prokuratury Popkowa „patologicznie pociągało zabijanie ludzi”. Liczba udowodnionych mu zabójstw przewyższa liczbę ofiar innych seryjnych zabójców z terenu byłego Związku Radzieckiego – Aleksandra Piczuszkina czy Andrieja Czikatiły.

CZYTAJ TAKŻE: Seryjny morderca grasuje w Manchesterze?

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/rosja/w-rosji-skazano-psychopatycznego-seryjnego-zabojce-milicjanta/
Tags: empire du mal, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments