Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

VII edycja konkursu „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”Siódma edycja konkursu IPN „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku” ma charakter otwarty i skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy 7 i 8), szkół gimnazjalnych, szkół ponadpodstawowych i szkół ponadgimnazjalnych.

W konkursie mogą brać udział również zespoły uczniowskie pracujące w kategorii multimedialnej. Liczba osób w zespole nie może być większa niż 4. Liczba zespołów z danej szkoły nie jest ograniczona.

Zgłoszenia przez szkoły udziału w konkursie i warsztatach należy wysłać do 31 grudnia 2018 r.

Celem projektu jest popularyzowanie wiedzy o historii polskich Kresów Wschodnich I i II Rzeczypospolitej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Jednym z najważniejszych aspektów tego projektu jest uwrażliwianie uczestników na los Polaków mieszkających za naszą obecną wschodnią granicą, kształtowanie świadomości, że nadal są oni cząstką naszej Ojczyzny.

Informacje dotyczące konkursu – Pliki do pobrania: Regulamin ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”, formularz zgłoszenia szkoły, deklaracja udziału w warsztatach, formularze zgłoszenia/oświadczenia rodziców/opiekunów, dorosłych uczestników, załącznik o ochrona własności intelektualnej, metryka pracy, protokół z etapu szkolnego oraz formularz przekazania danych do uiszczenia podatku od osób fizycznych do znalezienia tutaj.

https://kresy24.pl/vii-edycja-konkursu-kresy-polskie-ziemie-wschodnie-w-xx-wieku/

Tags: kresy wshodnie, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments