Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Ruch Narodowy i partia Wolność stworzyły koalicję wyborcząW czwartek na konferencji prasowej w Sejmie liderzy Ruchu Narodowego i partii Wolność ogłosili powołanie koalicji wyborczej. Obie partie stworzą jedną listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W środę 5 grudnia 2018 roku władze Partii Wolność i Ruchu Narodowego sfinalizowały rozmowy o wspólnym starcie i podpisały umowę powołującą do życia koalicję wyborczą, która w lutym 2019 roku zarejestruje koalicyjny komitet wyborczy na wybory do Parlamentu Europejskiego – napisały obie partie w oświadczeniu.

Ruch Narodowy i Wolność deklarują, że chcą wprowadzić do Europarlamentu silną reprezentację Polaków o poglądach antyunijnych, wolnościowych, konserwatywnych, narodowych i katolickich.

Koalicjanci chcą bronić Polskę przed „brukselskim centralizmem, lewicowymi tendencjami wspieranymi przez UE, zagranicznymi naciskami oraz reprezentowanie polskiego interesu narodowego na forum Parlamentu Europejskiego”.

Ruch Narodowy i Wolność wezwały pozostałe ugrupowania polityczne zbliżone do nich poglądami na UE i niepodległość Polski do zjednoczenia sił i przystąpienia do ich koalicji.

Jeśli tylko osoby, postacie, ruchy, środowiska, podpisujące się pod postulatem walki o suwerenność, przeciwko dyktatowi Brukseli, zechcą się dołączyć, to oczywiście – tak – jesteśmy otwarci, będziemy takie rozmowy prowadzili – zapowiedział na konferencji prasowej prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

Mamy tylko jeden wspólny punkt [programowy], za to silny – „do diabła z Unią”. Narodowcy mają program na Polexit, my mamy program na rozwalenie Unii Europejskiej. – mówił lider Wolności Janusz Korwin-Mikke. Polityk ujawnił, że chciałby, aby na liście wyborczej koalicji znalazł się poseł Marek Jakubiak.

CZYTAJ TAKŻE: Potrzeba strategii politycznej

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/ruch-narodowy-i-partia-wolnosc-zawarly-koalicje-wyborcza/
Tags: politique, pologne, union européenne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments