Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Dowódca amerykańskiej 5. Floty popełnił samobójstwoWiceadmirał Scott Stearney dowodzący stacjonującą w Bahrajnie 5. Flotą amerykańskiej marynarki wojennej popełnił samobójstwo – podała we wtorek telewizja CNN powołując się na źródła w amerykańskich siłach zbrojnych.

Ciało Stearneya znaleziono w sobotę w jego rezydencji w Bahrajnie. Poinformowano wówczas, że śledczy amerykańskiej marynarki wojennej oraz MSW Bahrajnu wszczęli śledztwo, lecz nie ma podejrzeń o bezprawny udział osób trzecich.

„To jest druzgocąca wiadomość dla rodziny Stearneyów, dla zespołu 5. Floty i dla całej marynarki” – powiedział telewizji CNN admirał John Richardson, dowódca operacji morskich USA. „Admirał Stearney była odznaczanym profesjonalistką, oddanym ojcem i mężem, dobrym przyjacielem”.

Urodzony w Chicago Stearney wstąpił do marynarki w 1982 roku po ukończeniu Uniwersytetu Notre Dame. W 1984 roku został lotnikiem i na samolotach FA-18 Hornet wylatał ponad 4,5 tys. godzin. Dowódcą 5. Floty został w maju tego roku. Wcześniej służył na stanowisku dowódczym w Centralnym Dowództwie (Central Command) USA.

Piąta Flota marynarki wojennej USA działa w Zatoce Perskiej, Zatoce Omańskiej, na Morzu Czerwonym i Oceanie Indyjskim, nadzorując strategiczną cieśninę Ormuz i Kanał Sueski.

CZYTAJ TAKŻE: Amerykański Senat za rezolucją dot. zakończenia wsparcia USA dla wojny w Jemenie

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/dowodca-amerykanskiej-5-floty-popelnil-samobojstwo/
Tags: défence, les etats-unis
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments