Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Litewscy Polacy zostają członkami Aliansu Rosjan nic o tym nie wiedzącMieszkańcy Wileńszczyzny, m.in. z rejonów wileńskiego, solecznickiego, święciańskiego byli bez ich wiedzy zapisywani w szeregi Aliansu Rosjan, który od kilku lat jest w ścisłej koalicji z -ZChR – poinformowało Radio znad Wilii, powołując się na pierwszy kanał Litewskiej Telewizji Publicznej LRT.

Dział śledczy LRT informuje, że Alians Rosjan może ulec likwidacji, ponieważ nie spełnia ustawowego wymogu w kwestii liczby członków. Z informacji posiadanej przez wynika, że obecnie Alians liczy 1 996 członków. Zgodnie z litewskim ustawodawstwem partia powinna posiadać co najmniej 2 tys. osób.

LRT podaje, że rosyjska partia na Litwie miałaby jeszcze mniej członków, gdyby nie odbyła się kooptacja osób z Wileńszczyzny. Bardzo często bez ich wiedzy. Najczęściej są to litewscy . Od 2016 r. w rejonach wileńskim i solecznickim ugrupowanie polityczne zyskało ok. 200 nowych członków. Część osób jest zatrudniona w lokalnych samorządach. Ci ludzie zazwyczaj wiedzą, że należą do partii, której siedziba znajduje się w Kłajpedzie.

Są jednak tacy, którzy o swym członkostwie dowiedzieli się od dziennikarzy LRT.

Z oficjalnych danych wynika, że tylko dwie osoby z Wileńszczyzny stale płacą składki członkowskie.

Prezes partii i posłanka na Sejm Irina Rozowa oświadczyła, że musi zapoznać się z sytuacją na Wileńszczyźnie. „Nie mogę uwierzyć, ponieważ człowiek, który wstępuje do partii powinien złożyć podpis pod podaniem” – skomentowała polityk. Dodając, że zbada sytuację.

https://kresy24.pl/litewscy-polacy-zostaja-czlonkami-aliansu-rosjan-nic-o-tym-nie-wiedzac/

Tags: empire du mal, lituanie, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments