Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Banderowska flaga będzie stale powiewać nad Kropywnyckim na UkrainieWe wtorek 27 listopada 2018 roku Rada Miejska Kropywnyckiego (dawny Kirowograd) przyjęła uchwałę na mocy której banderowska czerwono-czarna flaga będzie stale wywieszona przed budynkami urzędu miasta oraz obwodu.

Projekt uchwały zgłosili reprezentanci nacjonalistycznej partii „Swoboda”, poparło go w głosowaniu 22 deputowanych.

Dodatkowo, uchwała zakłada rozesłanie zaleceń do szefów przedsiębiorstw, instytucji i organizacji, niezależnie od ich formy własności, a także do szkół i organizacji pozarządowych, aby w święta państwowe i inne określone dni wywieszano tam banderowską czerwono-czarną flagę. Wśród rekomendowanych dni wymienia się m.in. datę urodzin Stepana Bandery, Romana Szuchewycza i Jewhena Konowalca, a także datę powstania OUN i UPA, Dzień Pamięci Ofiar Represji Politycznych, Święto Bohaterów.

Idea nacjonalizmu szerzy się po Ukrainie. (…) To już 216 rada miejska, która uchwaliła podobne stanowisko” – napisał w komentarzu na portalu społecznościowym Ołeh Tiahnybok, lider neobanderowskiej partii „Swoboda”.

Kropywnycki (do 2016 roku Kirowograd) to miasto w centralnej części Ukrainy, położone na obszarze historycznego Zaporoża. Ma 239 tys. mieszkańców, jest stolicą obwodu kirowogradzkiego.

Zobacz także: W Sumach na Ukrainie będą wywieszać banderowską flagę na równi z państwową

https://kresy.pl/wydarzenia/banderowska-flaga-bedzie-stale-powiewac-nad-kropywnyckim-na-ukrainie/
Tags: 2ème guerre mondiale, politique, racisme et nazisme, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments