Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

„Działania Ukrainy wobec polskich studentów nijak mają się do praworządności”

„Działania Ukrainy wobec polskich studentów nijak mają się do praworządności”. Skandaliczna postawa polskiego MSZProf. Mieczysław Ryba w rozmowie z Radiem Maryja stanowczo ocenił barbarzyńskie zachowanie władz ukraińskich wobec trójki polskich studentów, których pod hasłem „prowokacji” oraz „chuligaństwa” zatrzymała Służba Bezpieczeństwa.

Studenci dziennikarstwa z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu udali się do Lwowa w celu nagrania etiudy filmowej. Nagrali kilka wywiadów oraz przebitki z symbolicznych miejsc związanych z polską historią. Na Cmentarzu Orląt Lwowskich użyli świec dymnych, co wywołało wściekłość ukraińskich władz.

Według wcześniejszych informacji, zostali zatrzymani przez ukraińską esbecję. Pod zarzutem prowokacji oraz chuligaństwa grozi im do czterech lat więzienia.

– W najmniejszym stopniu to nie jest zasadne. To wydaje się świadczyć o tym, jaki jest stosunek władz ukraińskich, szczególnie Galicji Wschodniej, do Polski i Polaków, jeśli chce się robić taką pokazową rzecz – ocenił prof. Mieczysław Ryba w rozmowie z Radiem Maryja. Dodał również, że „ta sprawa wymaga reakcji ze strony polskich władz”.

– Studenci nie robili niczego, co byłoby naganne od strony moralnej. Działania strony ukraińskiej nijak się mają do tego, co zwie się praworządnością czy utrzymywaniem dobrych stosunków między Polakami a Ukraińcami – ocenił.

Niestety, polskie MSZ do tej pory milczy. Natomiast jeszcze tego samego dnia zareagowało na kryzys na morzu Azowskim, stając po stronie… neobanderowskiego rządu na Ukrainie.

– To urocze, że polskie MSZ od razu reaguje na konflikt Rosja-Ukraina na Morzu Azowskim stając po stronie Kijowa, jednocześnie w żaden sposób nie odnosząc się do polskich studentów zaaresztowanych przez ukraińską esbecję – zauważa Dominik Cwikła udostępniając stanowisko polskiego rządu wobec konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/dzialania-ukrainy-wobec-polskich-studentow-nijak-maja-sie-do-praworzadnosci-skandaliczna-postawa-polskiego-msz?fbclid=IwAR1pTV4p193ZH91wz5zdsPxvqljolB3USMMnLk5z7IsVV6qyeLxx5IOrPug

Tags: antipolonisme, kresy wshodnie, politique, pologne, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments