Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Posłanka PiS wyłamała się z partyjnej dyscypliny i skrytykowała kapitulację przed Brukselą [+ video]



Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Siarkowska skrytykowała swoich kolegów za uchwalenie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym zgodnie z żądaniami Brukseli.

W ciągu kilku godzin środowego posiedzenia Sejm przyjął głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości kolejną nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Partia rządząca wycofała się z wcześniejszych zmian w tej ustawie, które zostały oprotestowane przez Komisję Europejską i Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Nowelizacja zakłada umożliwienie sędziom Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrotu do pełnienia urzędu.

Nie wszyscy posłowie PiS podporządkowali się jednak nowej linii politycznej partii i rządu. W krótkim wystąpieniu zmianę polskiego prawa pod naciskiem zagranicznych ośrodków skrytykowała posłanka Klubu Parlamentarnego PiS Anna Siarkowska. „Pragnę zwrócić uwagę wysokiej izby, że wycofywanie się ze słusznych reform w obszarze wymiaru sprawiedliwości, pod naciskiem instytucji unijnych wykorzystanych do walki politycznej, wyznacza granice naszej suwerenności w bardzo nieciekawym miejscu” – powiedziała Siarkowska. We wpisie na Twitterze podtrzymała swoje słowa.


Gdy opuszczała mównicę, Siarkowska przechodziła obok ławy w której siedział prezes PiS. Jarosław Kaczyńskie nie omieszkał wyrazić dezaprobaty wobec słów posłanki grożąc jej palcem.


35-letnia Siarkowska to była działaczka Młodzieży Wszechpolskiej i Ligi Polskich Rodzin. Do Sejmu dostała się w 2015 r. z list Komitetu Wyborczego Kukiz ’15 na których znalazła się z poparciem Ruchu Narodowego. W 2016 r. opuściła Klub Parlamentarny Kukiz ’15. W 2017 roku założyła Partię Republikańską, ale w Sejmie dołączyła do Klubu Parlamentarnego PiS.

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/poslanka-pis-wylamala-sie-z-partyjnej-dyscypliny-i-skrytykowala-kapitulacje-przed-bruksela-video/
Tags: #sadnajwyzszy, #suwerenność, #ue, politique, pologne, union européenne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments