Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Ostatnia szarża na Nord Stream 2 (komentarz)Premier RP Mateusz jest krytykowany przez rzecznika Kremla za to, że ostrzega przed spornym gazociągiem . Polska, przy wsparciu i części państw europejskich, podejmuje się ostatniej szarży mającej zablokować projekt – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

Na stole do dyspozycji Polski nie widać narzędzi pozwalających zablokować projekt Nord Stream 2. Mają je potencjalnie Amerykanie, którzy mogliby wykorzystać sankcje do opóźnienia projektu. Według deklaracji przedstawicieli tamtejszych władz mogą również zablokować ten projekt. Po tym jak prace nad projektem rewizji dyrektywy gazowej autorstwa Komisji Europejskiej zostały zamrożone przez prezydencję austriacką (OMV jest partnerem finansowym Nord Stream 2), a Amerykanie sygnalizują brak woli wprowadzenia sankcji, ostatnią szansą na działanie w sprawie spornego projektu będzie przeniesienie dyskusji na jego temat do sektora bezpieczeństwa.

Tak należy rozumieć ostrzeżenie Morawieckiego z konferencji w Hamburgu, gdzie mówił o tym, że po powstaniu Nord Stream 2 strona rosyjska będzie mogła swobodnie kontynuować działania wojskowe na Ukrainie bez negatywnych konsekwencji dla jej klientów gazowych w Europie Zachodniej, którzy będą otrzymywać gaz szlakiem morskim niezależnie od rozwoju wypadków nad Dnieprem. – Co powstrzyma Władimira Putina od wmaszerowania do Kijowa? – pytał premier retorycznie.

(…)

Cały komentarz tutaj.

https://kresy24.pl/ostatnia-szarza-na-nord-stream-2-komentarz/

Tags: politique, pologne, union européenne, économie
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments