Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Atak nożownika w centrum BrukseliW centrum Brukseli napastnik krzyczący „Allahu akbar” zaatakował nożem policjanta – podają belgijskie media, powołując się na świadków zdarzenia.

Życiu policjanta nie zagraża niebezpieczeństwo, nożownik, postrzelony przez policję, przebywa w szpitalu w stanie krytycznym.

Jak informuje prokuratura, napastnik był już wcześniej karany, za zabójstwa i nielegalne posiadanie broni odsiedział 4 lata. Miesiąc wcześniej wyszedł na wolność. Nie są znane jego motywy działania, śledczy mają ustalić podłoże ataku terrorystycznego.

Belgijski minister sprawiedliwości Koen Geens zapowiedział, że służby zbadają wszystkie możliwe motywy działania, w tym powiązania z grupami ekstremistycznymi.

Atak na portalu społecznościowym skomentował minister spraw wewnętrznych Jan Jambon, który napisał że był on „tchórzliwym działaniem przeciwko naszym policjantom”.

Od marca 2016 roku, gdy doszło do krwawego zamachu terrorystycznego na brukselskie lotnisko i metro, w kraju obowiązuje podwyższony stopień bezpieczeństwa.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/atak-nozownika-w-centrum-brukseli/
Tags: belgique, le proche-orient, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments