Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

W Sankt Petersburgu odsłonięto pomnik duchownych – ofiar komunizmuW Sankt Petersburgu upamiętniono 425 katolickich duchownych, którzy oddali swoje życia za wiarę w czasach komunizmu.

Uroczystemu odsłonięciu w kościele pw. św. Stanisława Miejsca Pamięci z nazwiskami 425 znanych z imienia i nazwiska katolickich księży, którzy zginęli w sowieckich obozach, przewodniczył metropolita mińsko – mohylewski abp Tadeusz Kondrusiewicz. Przebywał on w Sankt Petersburgu z okazji 25-lecia założenia seminarium duchownego „Maryi – Królowej Apostołów”. Dzień później, 8 listopada odprawiono uroczystą mszę św.

Abp Kondrusiewicz, zwierzchnik Kościoła na Białorusi wygłosił podczas uroczystości krótkie przemówienie, w którym podkreślił, że jeszcze nie tak dawno temu dzień wybuchu Rewolucji Październikowej (czyli 7 listopada) był uznawany za „czerwony dzień kalendarza”. Dziś jednak w Kościele katolickim w Rosji jest to dzień modlitwy za ofiary totalitarnego sowieckiego reżimu. Arcybiskup zaznaczył, że jest to również okazja, by przypominać duchownych zgładzonych przez ateistyczny system, gloryfikujący materializm dialektyczny.

Na pamiątkę uroczystości uczestnicy otrzymali drewniane krzyże.

Metropolita mińsko – mohylewski podkreślił, że dziś w Rosji krew męczenników owocuje odradzaniem się do życia duchowego. W liturgii jubileuszowej uczestniczyli przedstawiciele władz Sankt Petersburga, członkowie korpusu dyplomatycznego z USA, Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Niemiec i Finlandii.

https://kresy.pl/wydarzenia/w-sankt-petersburgu-odslonieto-pomnik-duchownych-ofiar-komunizmu/
Tags: empire du mal, incrédulité et blasphème, politique, st.-pétersbourg, église catholique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments