Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Wystawa o św. Janie Pawle II i bł. ks. Władysławie Bukowińskim w Kazachstanie

Wystawę „Św. i bł. Władysław – Polscy Orędownicy Wolności” można oglądać od 9 listopada w stolicy Kazachstanu. Wystawa wpisuje się też w obchody Stulecia Niepodległości Polski.

Postaci papieża – Polaka (który w 2001 roku odwiedził , i o tej pielgrzymce jest poświęcona Mu część wystawy) nie trzeba nikomu przedstawiać, nieco mniej znany jest ks. Władysław Bukowiński zwany „apostołem Kazachstanu”, który niedawno został wyniesiony na ołtarze. Można o Nim i Jego niezwykłym życiu i dziele przeczytać tutaj.

Wystawę można oglądać w Domu Przyjaźni w Astanie (Kazachstan), ale także w internecie – plansze z wystawy można obejrzeć online tutaj.. W uroczystym otwarciu wystawy brali udział m.in. Selim Chazbijewicz, Ambasador RP w Kazachstanie, Magdalena Okaj, dyrektor Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” oraz arcybiskup Tomasz Peta, katolicki metropolita Astany. Goście wydarzenia wysłuchali wykładu dr Dominiki Żukowskiej-Gardzińskiej, ekspertki Centrum Myśli Jana Pawła II. Więcej na ten temat tutaj.

Wystawa to efekt współpracy Centrum Myśli Jana Pawła II, Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Podobne wystawy o św. Janie Pawle II i bł. Władysławie Bukowińskim można obejrzeć także na Litwie oraz od 20 listopada na Ukrainie, z którą również związany był ks. Bukowiński.

https://kresy24.pl/wystawa-o-sw-janie-pawle-ii-i-bl-ks-wladyslawie-bukowinskim-w-kazachstanie-zobacz-online/

Tags: politique, pologne, église catholique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments