Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Polski orzeł ze zniczy w Twierdzy Kijowskiej, ukraińscy żołnierze śpiewają „Hej, ułani”

Polski orzeł ze zniczy w Twierdzy Kijowskiej, ukraińscy żołnierze śpiewają „Hej, ułani”, most w Kijowie podświetlony na biało-czerwono…Dzięki współpracy Ambasady RP w Kijowie, Instytutu Polskiego w Kijowie oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie ułożono Godło RP ze zniczy w Twierdzy Kijowskiej w ramach projektu Land Art, z okazji Stulecia Niepodległości Polski.

Władze stolicy Ukrainy zdecydowały także, że 11 listopada, od zmroku do świtu Most Parkowy w Kijowie będzie podświetlony na biało-czerwono.

„Z okazji stulecia odzyskania niepodległości składam zaprzyjaźnionej Polsce życzenia pokoju, dobrobytu i pomyślności!” – napisał z kolei na portalu społecznościowym prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Podczas uroczystości rocznicowych i Mszy św. w katolickiej konkatedrze św. Aleksandra I Akademicki Zespoł Zbrojnych Sił Ukrainy zaśpiewał „Hej hej ułani”.

https://kresy24.pl/polski-orzel-ze-zniczy-w-twierdzy-kijowskiej-ukrainscy-zolnierze-spiewaja-hej-ulani-most-w-kijowie-podswietlony-na-bialo-czerwono-wideo/
Tags: politique, pologne, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments