Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

ABW i Straż Graniczna zatrzymały ukraińskich neofaszystówWedług Wojciecha Wybranowskiego z Do Rzeczy, ABW i Straż Graniczna zatrzymały na granicy kilkanaście osób powiązanych z „faszyzującymi organizacjami” m.in z Ukrainy.

Wybranowski powołuje się na swojego informatora w służbach. Dziennikarz „Do Rzeczy” nie podaje o jakie faszyzujące organizacje chodzi. W sobotę informowaliśmy, że neobanderowcy z ukraińskiej organizacji nacjonalistycznej „Karpacka Sicz” odwołali swój zapowiadany przyjazd na Marsz Niepodległości. Wcześniej przedstawiciele organizatorów marszu zaznaczali, że zarówno „Karpacka Sicz”, jak i zapraszający ich tzw. Czarny Blok nie są tam mile widziani.

Wczora portal Wirtualna Polska poinformował, że w ciągu poprzednich 48 godzin Polska wydała łącznie 444 odmowy wjazdu. Większość z nich prawdopodobnie w związku z Marszem Niepodległości, w którym, podobnie jak rok temu, miał wziąć udział tzw „Czarny Blok”.

W piątek ambasada Ukrainy w Polsce zamieściła na swojej stronie internetowej ostrzeżenie ws. „możliwych prowokacji” przy okazji Święta Niepodległości. Miałyby ich dokonywać „polskie środowiska radykalne” jako „rzekomi ukraińscy nacjonaliści”. Nie odnotowano żadnych tego typu ekscesów.

Jak poinformowano dziś we wspólnym komunikacie MSWiA i koordynatora służb specjalnych, ABW wspólnie z policją zatrzymała jak dotąd około 100 osób, które w ramach działań operacyjnych zostały zidentyfikowane jako zagrażające bezpieczeństwu uroczystości. Koresponduje to z opublikowaną przez nas wczoraj informacją na temat aresztowań członków Czarnego Bloku.

W niedzielę, 12 minut po północy, na oficjalnym profilu Młodzieży Wszechpolskiej, jednego ze współorganizatorów Marszu Niepodległości, opublikowano post informujący o przeszukaniach w domach działaczy MW oraz ich zastraszaniu przez policję i ABW: Policja i ABW dokonują przeszukań w mieszkaniach działaczy MW. Nic nie znajdują, ale zastraszają sugerując, aby nasi działacze nie szli na Marsz Niepodległości!

https://kresy.pl/wydarzenia/abw-i-straz-graniczna-zatrzymaly-ukrainskich-neofaszystow/
Tags: politique, pologne, racisme et nazisme, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments