Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Kolejny gest Litwy na Stulecie Niepodległości. Polskie i litewskie flagi powiewają w centrum Wilna

„Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, na placu Łukiskim w Wilnie podniesiono flagi Polski i Litwy” – poinformowała ambasada RP w Wilnie.

– Jest to piękna manifestacja bliskości Polaków i Litwinów, element wspólnego świętowania, a i mają szczególne podstawy, by wspólnie świętować – powiedziała ambasador Polski na Litwie Urszula Doroszewska.

– Dzisiejsze święto Polski jest częścią naszego święta. Cieszę się, że jesteśmy razem – powiedział marszałek litewskiego Sejmu Viktoras Pranckietis.

Z kolei premier Litwy Saulius Skvernelis pogratulował Polsce i złożył życzenia z okazji jubileuszu Niepodległości. „Dzisiaj możemy być dumni, że Litwa i Polska stały się bliskimi partnerami, które podzielają wspólne wartości demokratyczne i cele Unii Europejskiej oraz NATO” – czytamy w liście, w którym Saulius Skvernelis wyraża też przekonanie, iż „te wspólne cele i wyzwania zachęcą nas do kontynuacji otwartego dialogu we wszystkich kwestiach, co przyczyni się do wzmocnienia partnerstwa naszych państw”.

https://kresy24.pl/kolejny-gest-litwy-na-stulecie-niepodleglosci-polskie-i-litewskie-flagi-powiewaja-w-centrum-wilna/

Tags: lituanie, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments