Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Młodzież Wszechpolska: policja i ABW dokonują przeszukań w domach naszych działaczyMłodzież Wszechpolska i jej działacze informują o zastraszaniu i przeszukaniach dokonywanych w domach członków organizacji przez policję i ABW.

W niedzielę, 12 minut po północy, na oficjalnym profilu Młodzieży Wszechpolskiej, jednego ze współorganizatorów Marszu Niepodległości, opublikowano post informujący o przeszukaniach w domach działaczy MW oraz ich zastraszaniu przez policję i ABW: Policja i ABW dokonują przeszukań w mieszkaniach działaczy MW. Nic nie znajdują, ale zastraszają sugerując, aby nasi działacze nie szli na Marsz Niepodległości!

Wcześniej komunikat podobnej treści umieścił na swoim profilu Paweł Lizoń, członek Rady Naczelnej Młodzieży Wszechpolskiej i reporter Mediów Narodowych: Sobota godzina 23, do mojego mieszkania puka 4 policjantów z nakazem przeszukania. Oczywiście nic nie znajdują. Wracają „złote” czasy PO, kiedy to przed MN były masowe prześladowania narodowców. Wstyd i hańba @pisorgpl.

Jak pisaliśmy wcześniej, Według informacji docierających do naszej redakcji, oraz według komunikatów zamieszczanych w sieci w sobotę, Policja dokonała prewencyjnych zatrzymań członków Stowarzyszenia Niklot, jednego z organizatorów tzw „Czarnego Bloku”. Według naszego informatora, do aresztowań i przeszukań mieszkań członków Niklota miało dojść już wczoraj. Zatrzymane miały zostać osoby z Warszawy i Pomorza. Nie uzyskaliśmy informacji na temat liczby zatrzymanych osób.

Wcześniej w sobotę portal Wirtualna Polska poinformował, że w ciągu poprzednich 48 godzin Polska wydała łącznie 444 odmowy wjazdu. Większość z nich prawdopodobnie w związku mającym się jutro odbyć Marszem Niepodległości, w którym, podobnie jak rok temu, miał wziąć udział tzw „Czarny Blok”.

https://kresy.pl/wydarzenia/mlodziez-wszechpolska-policja-i-abw-dokonuja-przeszukan-w-domach-naszych-dzialaczy/
Tags: politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments