Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Polskie tournée zespołu Hungarica w setną rocznicę odzyskania niepodległości PolskiWęgierska Hungarica, jako jedyny zagraniczny zespół w Europie, śpiewa i wydaje płyty w języku polskim.

Zespół Hungarica istnieje od 2007 roku. Gra muzykę z nurtu patriotycznego – teksty odnoszą się głównie do pojęć miłości ojczyzny, patriotyzmu, historii Węgier i Węgrów, pojawiają się motywy, zarówno tekstowe jak i instrumentalne, zaczerpnięte z tradycyjnej kultury ludowej.

Istotnym elementem twórczości zespołu jest promowanie braterstwa polsko-węgierskiego. Pierwszy koncert zespołu w Polsce, jaki odbył się w 2010 r. w Katowicach, był początkiem popularyzacji tematyki polskiej w twórczości Hungariki. W 2015 roku nagrał on płytę „Przybądź wolności” z utworami wykonywanymi przez wokalistę w języku polskim.

Jak twierdzą sami muzycy, w swojej twórczości, konsekwentnie solidaryzują się z Polską w wyrażaniu konserwatywnych idei, promowaniu tożsamości narodowej i szacunku dla patriotycznych tradycji, przeciwstawiając się globalizacyjnym i multikulturowym tendencjom Unii Europejskiej oraz grom europejskiej dyplomacji.

O zespole zrobiło się głośno rok temu, gdy pod wpływem środowisk lewackich polskie uczelnie zaczęły odwoływać jego koncerty.

W ostatnich latach muzycy kilkakrotnie występowali w Polsce. We wrześniu tego roku gościli w Polsce południowej, a w listopadzie z węgierskim będzie można się spotkać w poniższych terminach i miejscach:

16.11. Koszalin – Jazburgercafe
17.11. Gdynia – Drugi Dom
18.11 Lublin – Graffiti klub

„Ojczyzna i Wiermość”„ Ziemia Uświęcona Krwią”Więcej szczegółów dotyczących zespołu i ich koncertów:
https://www.facebook.com/hungarica/
http://www.hungaricamusic.hu/

Serdecznie zapraszamy!

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/polskie-tournee-zespolu-hungarica-w-setna-rocznice-odzyskania-niepodleglosci-polski/
Tags: hongrie, modus vivendi, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments