Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Papież Franciszek: chrześcijanin nie może być antysemitąPapież Franciszek odniósł się w poniedziałek do strzelaniny w synagodze w Stanach Zjednoczonych, w której zginęło 11 osób.

Jak stwierdził papież podczas audiencji z reprezentantami środowisk żydowskich, „Jak często powtarzałem, chrześcijanin nie może być antysemitą; mamy te same korzenie. Byłaby to sprzeczność między wiarą a życiem.”

Papież dodał, że należy dążyć do „zakazania” antysemityzmu. Aby walczyć z antysemityzmem, przyjaźń między Żydami i chrześcijanami musi być silna, zaznaczył papież, co można osiągnąć poprzez dialog. „W tych czasach jesteśmy wezwani do promowania i poszerzania dialogu między religiami ze względu na ludzkość” – powiedział Biskup Rzymu.

Przypomnijmy, że 27 października 46-letni mieszkaniec Pittsburga Robert Bowers wtargnął do synagogi Drzewo Życia podczas sobotniego wieczornego nabożeństwa uzbrojony w karabin AR-15 oraz trzy pistolety i otworzył ogień do wiernych. Podczas ataku miał wznosić antysemickie okrzyki. Zanim został zatrzymany, zdążył ranić 4 policjantów. Bilans jego ataku to 11 zabitych i 6 rannych osób.

Wszystkie ofiary śmiertelne to osoby starze lub w średnim wieku – 8 mężczyzn i 3 kobiety. Najstarsza zabita osoba miała 97 lat.

Zdaniem organizacji żydowskich sobotnia masakra była najbardziej krwawym atakiem na Żydów w historii USA.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Papież Franciszek musi oczyścić Kościół

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/papiez-franciszek-chrzescijanin-nie-moze-byc-antysemita/
Tags: antisémitisme, les etats-unis, politique, vatican, église catholique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments