Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Winnicki: w Polsce próbuje się zainstalować liberalny zamordyzmSkandaliczne decyzje i wypowiedzi prezydentów Wrocławia oraz Warszawy ws. 11 listopada mówią wszystko o istocie liberalnego zamordyzmu, który próbuje się zainstalować w Polsce – uważa poseł Robert Winnicki.

We wtorek, jak informowaliśmy, ustępujący prezydent Wrocławia Rafał Dudkiewicz wydał decyzję o zakazie Narodowego Marszu Niepodległości, który 11. listopada miał przejść ulicami miasta. Uzasadnił swoją decyzję tym, że organizator niedzielnego marszu w ciągu ostatnich czterech lat zorganizował siedem zgromadzeń i dochodziło na nich do „agresywnych zachowań względem osób, które reprezentowały inne poglądy.”

„Uczestnikami tych zgromadzeń w przeważającej mierze były osoby identyfikujące się ze środowiskami skrajnie prawicowymi, utożsamiające się z organizacjami takimi jak Młodzież Wszechpolska, ONR, Ruch Wolności oraz pseudokibice WKS Śląsk Wrocław” – napisał Dutkiewicz w decyzji o zakazie marszu. Wcześniej ustępująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała rozwiązanie Marszu Niepodległości w Warszawie, jeśli tylko uzna to za słuszne.

W tej sprawie głos zabrał poseł Robert Winnicki, szef Ruchu Narodowego, zamieszczając serię wpisów na Twitterze.

„Skandaliczne decyzje i wypowiedzi prezydentów Wrocławia oraz Warszawy ws. 11.11 mówią wszystko o istocie liberalnego zamordyzmu, który próbuje się zainstalować w Polsce: jak nie będziesz z naszej tęczowej, pro-unijnej, lewackiej bandy to pozbawimy cię nawet praw obywatelskich” – napisał wczoraj Winnicki.

„W okresie rządów PO Marsz Niepodległości stał się najgłośniejszym przejawem nie tylko manifestowania za suwerennością ale i sprzeciwu. Sprzeciwu wobec zawłaszczania sfery publicznej i stopniowego eliminowania z niej tradycji, tożsamości narodowej, religii czy zdrowych obyczajów. Dziś, po trzech latach rządów centroprawicy nie widać żadnego przełomu. Instytucje publiczne, zwłaszcza inst. kultury, media i szkoły szerzą takie same antywartości, kreują takim sam zestaw postaw jak przed 2015, spychając naród coraz bardziej w lewicowo-liberalne bagno” – podkreśla poseł.

„Tym bardziej potrzebny jest doroczny Marsz Niepodległości i codzienna, wytrwała, narodowa praca polityczna, społeczna, kulturalna oraz gospodarcza. Rządy centroprawicy nie zatrzymały postępów liberalnej degeneracji, nawet nie spowolniły. Ba! Nawet nie mają takiego celu…” – podsumował Robert Winnicki.

Czytaj także: Rząd nie zdołał przejąć Marszu Niepodległości

https://kresy.pl/wydarzenia/winnicki-w-polsce-probuje-sie-zainstalowac-liberalny-zamordyzm/
Tags: politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments