Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Obchody Stulecia Niepodległości Polski na UkrainieW 35 miejscach Ukrainy zostaną zaaranżowane miejsca – na wzór kiermaszowego stoiska, w którym uczestnicy, przechodnie będą mogli otrzymać  biało-czerwony kotylion,  poczęstować się rogalem Świętomarcińskim oraz włączyć do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Będzie to okazja wyjścia z uroczystością niepodległościową “na zewnątrz” angażując nie tylko aktywnych członków, ale również lokalną społeczność.

W ramach projektu Fundacja Wolność i Demokracja organizuje wydarzenie DO HYMNU dołączając tym samym do akcji Niepodległa do Hymnu!

Został również specjalnie przygotowany śpiewnik Polskich Pieśni Patriotycznych, w którym znajdują się teksty pieśni oraz ich opisy. Śpiewnik trafi na wszystkie wydarzenia odbywające się na Ukrainie w ramach projektu. Więcej szczegółów tutaj.

Lista miejscowości w których odbędą się uroczystości:

Berdiańsk, Borodianka, Borysław, Chmielnicki, Czerniowce, Dnipro, Drohobycz, Gródek Podolski, Gródek Jagielloński, Husiatyn, Iwano-Frankiwsk, Kamieniec Podolski, Kijów, Kołomyja, Korostyszew, Kowel, Krasiłów, Kropywnycki, Krzywy Róg, Lwów, Łuck, Nowograd-Wołyński,Odessa, Stawiszcze, Stryj, Szepietówka, Tarnopol, Zdołbunów, Żmerynka, Żytomierz.

Więcej szczegółów co do dat i godzin rozpoczęcia uroczystości tutaj. Informacje będą na bieżąco aktualizowane.

Obchodom towarzyszy też konkurs dla polskich szkół „Niepodległość i Pamięć”. Więcej na jego temat tutaj.

https://kresy24.pl/obchody-stulecia-niepodleglosci-polski-na-ukrainie/

Tags: politique, pologne, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments