Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Na Rossie i Bernardynach zapłonie 10 tys. zniczyW tym roku, w ramach akcji „Światełko dla Rossy”, na Cmentarzu na Rossie i Cmentarzu Bernardyńskim zabłyśnie ok. 10 tys. zniczy.

„Na portierni w DKP jest 5,5 tys. zniczy, tysiąc zniczy przekaże RP na Litwie. Poza tym 2 tys. zniczy bezpośrednio na Cmentarz Bernardyński przywiezie Syrokomlówka, bo w tym roku akcja odbędzie się również na Bernardynach. Jeszcze tysiąc zniczy trafi na Rossę z Radomia, czyli ogółem będzie ok. 10 tys. zniczy” – wyjaśnił zw.lt Dariusz Żybort, prezes Społecznego Komitetu Opieki nad Starą Rossą, który jest organizatorem akcji.

Początek zapalania zniczy na Cmentarzu Bernardyńskim odbędzie się 1 listopada o godz. 14, na Starej Rossie – o godz. 15.

Tradycyjnie 1 listopada odbędzie się kwesta na rzecz Rossy. „W tym roku kwesta odbędzie się w 18 miejscowościach Wileńszczyzny. Na Rossie będą kwestowali z Progimnazjum Jana Pawła II” – powiedział Żybort. Dodał, że Społeczny Komitet Opieki nad Starą Rossą przekazał wolontariuszom 67 puszek.

12 listopada o godz. 17 w DKP odbędzie się liczenie środków zebranych w ramach kwesty. Przedstawiciele komitetu zaprezentują również nagrodę „Świadek Historii”, wręczonej Dariuszowi Żybortowi w ubiegłym tygodniu przez .

https://kresy24.pl/na-rossie-i-bernardynach-zaplonie-10-tys-zniczy/

Tags: 2ème guerre mondiale, empire du mal, kresy wshodnie, lituanie, occupation par les russes, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments