Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Włoska Liga zablokowała zmianę kościoła w meczetPrawicowa włoska partia Liga zablokowała w niedzielę starania muzułmanów o zamianę kaplicy przyszpitalnej w Bergamo w Lombardii na meczet. – podała agencja Reutera.

Jedna z muzułmańskich grup wygrała przetarg na kupno kaplicy wystawionej na sprzedaż przez szpital w Bergamo, oferując najwyższą cenę. Wyznawcy islamu przelicytowali Rumuński Kościół Prawosławny, który do tej pory korzystał z budynku.

Radość muzułmanów ze zwycięstwa trwała krótko, ponieważ rządząca w Lombardii Liga ogłosiła, że skorzysta z prawa uchwalonego w 2004 roku pozwalającego władzom na interwencję w celu ochrony dóbr kultury.

„Nigdy nie wystawiłbym Kościoła na sprzedaż i jestem zdumiony, że kierownictwo szpitala nie zdawało sobie sprawy, jak drażliwa jest to kwestia” – napisał na Twitterze prezydent Lombardii Attilio Fontana dodając, że wykorzysta prawo do anulowania sprzedaży. Według Fontany od jego decyzji nie będzie żadnej możliwości odwołania.

Decyzja władz Lombardii oznacza, że będą musiały teraz kupić nieruchomość.

W kontekście tej decyzji Reuters przypomniał wcześniejsze słowa szefa Ligi, obecnego wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego, który ostrzegał przed wymazaniem włoskiej kultury przez islam. „Stulecia historii znikną, jeśli islamizacja, która do tej pory była niedoceniana, uzyska przewagę” – mówił Salvini.

Według ośrodka Pew Research Centre w 2010 roku muzułmanie stanowili 3,7 proc. ludności Włoch. Według przewidywań w 2020 roku ma być ich już 4,9 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Cofnięto zgodę na budowę największego meczetu na północy Włoch

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-poludniowa/wloska-liga-zablokowala-zmiane-kosciola-w-meczet/
Tags: italie, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments