Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Świat musi uznać ludobójstwo chrześcijan! Podpisz tę petycję teraz!Chrześcijanie są jedną z najbardziej prześladowanych grup religijnych na świecie*.
Cierpią w więzieniach, cierpią z powodu grabieży, tortur, morderstw i gwałtów, ponoszą śmierć, nierzadko poprzez ścięcie głowy lub ukrzyżowanie.

Wszystko to wyłącznie z powodu wyznawanej przez siebie wiary.

Według danych organizacji Open Doors każdego miesiąca ma miejsce na świecie średnio:

255 morderstw,
104 porwania,
180 gwałtów lub przypadków przemocy wobec kobiet,
66 ataków na kościoły,
160 osób jest wtrącanych do więzień bez wyroku sądu**.

Tylko w poprzednim roku:

3066 chrześcijan zostało zabitych,
1252 zostało porwanych,
1020 zgwałconych,
793 razy zatakowano kościoły i budynki kościelne.

Znaczna część poszkodowanych to dzieci i młodzież. Są one głównym celem terrorystów z ugrupowań takich jak Daesh, którzy tym sposobem próbują zastraszać społeczeństwa wielu krajów***. Regiony Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu to miejsca, gdzie chrześcijanie są dziś najczęściej krzywdzeni.

Co możemy dla nich zrobić?

Instytucje międzynarodowe ignorują obecną sytuację setek milionów ludzi, których życie, z powodu wyznawanej wiary, jest w niebezpieczeństwie. Jest zatem bezwzględnie konieczne, by organizacje takie jak ONZ oficjalnie przyznały, że od wielu lat chrześcijanie są prześladowani w różnych miejscach kuli ziemskiej.

Jeśli problem zostanie w ten sposób zauważony, umożliwi to kolejne, bardzo już konkretne działania ze strony społeczności międzynarodowej.

Właśnie dlatego prosimy, by Ahmed Shaheed, specjalny sprawozdawca ONZ ds. wolności religii i wyznania, oficjalnie uznał za ludobójstwo prześladowania chrześcijan z powodu ich wiary.

Będziemy mięli okazję spotkać niedługo Ahmeda Shaheeda w Genewie. Zamierzamy przekazać mu wtedy podpisy zebrane w tej kampanii i poprosić, by oficjalnie przyznał, że ludobójstwo chrześcijan faktycznie ma miejsce.

Podpisz tę petycję teraz!

Tags: politique, pologne, vatican, église catholique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments