Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Największa dostawa amunicji do amerykańskiej bazy lotniczej w Niemczech od ataku na JugosławięDo amerykańskiej bazy lotniczej w Ramstein w Niemczech przywieziono  w październiku  największą dostawę amunicji od 1999 roku.

O znacznych ilościach amunicji dostarczonych do bazy Ramstein poinformowała 24 października strona internetowa tego amerykańskiego garnizonu. „To jest największa dostawa tego rodzaju od operacji >>Allied Forced<< [ataku NATO na Jugosławię], która miała miejsce w 1999 roku” – strona cytuje Davida Heada oficera dowodzącego operacją zaopatrzenia w amunicję.

Do Ramstein dostarczono 100 kontenerów z amunicją różnego rodzaju. Jak twierdzi inny amerykański oficer Arthur Myrick dodatkowe zaopatrzenie bazy ma wspierać Europejską Inicjatywę Powstrzymywania NATO, wzmocnić gotowość sił amerykańskich w Europie i ich zdolność do „natychmiastowej odpowiedzi wobec zagrożeń stwarzanych przez agresywnych aktorów”. Myrick podkreślił, że baza Ramstein jest głównym węzłem transportowym dla sił amerykańskich operujących w Europie, ale i Afryce. „To jest powód dla którego ściągamy ten sprzęt: by być pewnym, że posiadamy możliwość wkroczenia do walki jeśli będzie potrzeba” – powiedział oficer.

Ramstein Air Base położona w zachodnich Niemczech to największa amerykańska baza lotnicza w Europie. Stacjonuje tam Dowództwo Amerykańskich Sił Powietrznych w Europie i ponad 30 tys. amerykańskich żołnierzy. W bazie znajduje się także oddział dowodzący dronami.

Czytaj także: Firmy z Polski i Ukrainy będą współpracować ws. produkcji amunicji

https://kresy.pl/wydarzenia/bezpieczenstwo-i-obrona/najwieksza-dostawa-amunicji-do-amerykanskie-bazy-lotniczej-w-niemczech-od-ataku-na-jugoslawie/
Tags: allemagne, défence, les etats-unis, nato
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments