Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Ukraińska deputowana radzi by wysadzać magazyny amunicji w Rosji [+ video]Deputowana ukraińskiej Rady Najwyższej Tatiana Czernowoł twierdzi, że ukraińskie siły zbrojne powinny prowadzić operacje dywersyjne na terytorium Rosji.

Czernowoł występowała 26 października w programie „Echo Ukrainy” w telewizji Priamij. Parlamentarzystka będąca członkiem Kolegium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedziała w czasie dyskusji w telewizyjnym studiu – „Wiecie u nas jest taka bieda – ostatnimi czasy wyleciały w powietrze nasz składy z amunicją. Wiecie, takie same składy są terytorium okupowanym [w Donbasie], które w nas strzelają, także są na granicy z Ukrainą, z rosyjskiej strony te co strzelają w nas”. Czernowoł nie miała wątpliwości co należy zrobić z magazynami uzbrojenia separatystów, ale też w Rosji – „do żadnej odpowiedzi na dywersję w ukraińskich składach [amunicji] nie doszło”.

Ukraińska parlamentarzystka komentowała w ten sposób przypadki zniszczeń w ukraińskich składach uzbrojenia do jakich doszło w tym roku. W marcu doszło do pożaru w największych na Ukrainie magazynach amunicji w Bałakliji na skutek czego armia ukraińska poniosła straty w wysokości miliarda dolarów. Zniszczeniu uległo około 100 tys. amunicji. Pod koniec września pożar doprowadził do zniszczenia sprzętu wojskowego drugim co do wielkości ukraińskim składzie w Kalinowce. Ukraińska armia, utraciła tam, według rosyjskiej agencji informacyjnej RIA Nowosti, około 39 tys. ton amunicji.  9 października doszło do wybuchu i pożaru w składzie amunicji w Iczni.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukrainska-deputowana-radzi-by-wysadzac-magazyny-amunicji-w-rosji-video/
Tags: défence, empire du mal, occupation par les russes, politique, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments