Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Węgry potępiły antywęgierski atak w BerehowieSzef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto potępił zniszczenie samochodów na węgierskich tablicach w Berehowie i wezwał do wysłania stałej misji OBWE na Zakarpacie.

Szijjarto kolejny atak na Węgrów na Zakarpaciu i nazwał go obrzydliwym. Podkreślił, że jest życie w strachu przez Węgrów na Zakarpaciu to nie do przyjęcia.

Deklaracja ministra jest odpowiedzią na zniszczenie w piątek w Berehowie na Zakarpaciu 9 samochodów z węgierskimi tablicami. Peter Szijjarto podkreślił, że można zobaczyć wyraźną tendencję, biorąc pod uwagą ostatnie dwa ataki na biura Towarzystwa Kultury Węgierskiej na Zakarpaciu.

Szef węgierskiej dyplomacji podkreślił, że wielokrotnie apelował do władz Ukrainy o ochronę zakarpackich Węgrów przed atakami ekstremistów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Na Zakarpaciu niszczono samochody na węgierskich rejestracjach

Niestety, ten przypadek pokazuje, że stała obecność specjalnej grupy obserwatorów Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) na Zakarpaciu jest potrzebna – powiedział Szijjarto.

ZOBACZ TAKŻE: Węgry odradzają wyjazdy na Zakarpacie – ukraińscy nacjonaliści będą maszerować w Użhorodzie

Oddzielne oświadczenie z powodu ataku w Berehowie wydano w imieniu wicepremiera Węgier Zsolta Semajena. Również w nim podkreślono, że była to jawna antywęgierska prowokacja. Zaapelowano do władz Ukrainy o natychmiastową reakcję i znalezienie winnych.

Wcześniej Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin zaapelował do ukraińskich służb bezpieczeństwa, o zwrócenie większej uwagi na Zakarpacie.

https://kresy.pl/wydarzenia/wegry-potepily-antywegierski-atak-w-berehowie/
Tags: Венгрия, Нацизм и расизм, Политика, Украина
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments