Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

NATO zwiększy kontyngent w Europie

Dowódca sił w Europie, amerykański Curtis Scaparrotti przekonuje o potrzebie natychmiastowego zwiększenia liczebności wojsk na terytorium europejskim – informuje Reuters.

Według głównodowodzącego siłami NATO w Europie, rotacyjna obecność wojsk na kontynencie europejskim nie zapewnia wymaganego poziomu bezpieczeństwa, i konieczne jest stworzenie dodatkowych warunków dla stałego rozmieszczenia wojsk.

Podczas ubiegłotygodniowego przesłuchaniach przed komisją Senatu USA ds. sił zbrojnych, generał wskazał, że Rosja nie ustaje w wysiłkach, by zdestabilizować .

Podkreślił w tym kontekście konieczność modernizacji sił USA w Europie, abyśmy mogli w dalszym ciągu dominować w dziedzinach, w których dominujemy dzisiaj.

>

„W przeciwnym razie – zdaniem Scaparrottiego – osiągną przewagę militarną do 2025 roku”.

„Jeśli chodzi o rotację lub stałą obecność sił, uważam, że potrzebujemy więcej wojsk w Europie. Nie sądzę, abyśmy osiągnęli odpowiedni i wymagany poziom. Dlatego chciałbym mieć (dodatkowe) stałe siły”, powiedział Scaparotti

Z kolei narodowej Mariusz powiedział 15 marca, że polska armia przeniesie dywizję z zachodu na wschód kraju – bliżej granicy rosyjskiej;

„Moim celem, jako szefa MON jest liczniejsze wojsko, wyposażone w nowoczesny sprzęt. Moim celem jest też powołanie nowej dywizji zawodowego Wojska Polskiego, ulokowanej na wschód od Wisły” –  powiedział minister.

Jak zauważył kraju , Rosja jest gotowa użyć siły wojskowej do osiągnięcia swoich celów.

Jako przykład przywołał białorusko-rosyjskie ćwiczenie „-2017”, które zademonstrowały model konfliktu z NATO, przeprowadzonego na szeroką skalę.

https://kresy24.pl/nato-zwiekszy-kontyngent-w-europie/

Tags: nato, Оборона, Польша
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments