Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Boris Johnson: Zarozumiała i sarkastyczna odpowiedź Rosji wskazuje na jej udział w sprawie SkripalSzef brytyjskiej dyplomacji Boris Johnson stwierdził, że Rosja chce jednocześnie zaprzeczyć swojemu udziałowi w zabójstwie i nim się chwalić.

Boris Johnson powiedział w czwartek w wywiadzie dla BBC: Rosja udzieliła zarozumiałej i sarkastycznej odpowiedzi na stawiane jej zarzuty, co wskazuje na jej winę. Chce jednocześnie jej zaprzeczyć i chwalić się udziałem w próbie zabójstwa.

Szef brytyjskiego MSZ zasugerował również, że osobiście Putin ponosi odpowiedzialność za ten atak. Niewiele osób ma wątpliwości, co do udziału Rosja. Celowo użyto neurotoksyny stworzonej przez Rosję, aby ukarać rosyjskiego dezertera, tak aby wszyscy to zauważyli, tuż przed wyborami w Rosji.

To były rosyjski agent mieszkający w Wielkiej Brytanii, który został wybrany przez Rosję jako obiekt zemsty i odwetu, a Władimir Putin niedawno stwierdził, że tacy ludzie zasługują na truciznę, aby udławili się 30 srebrnikami. To jest sposób pokazania, co dzieje się z ludźmi, którzy przeciwstawiają się rosyjskiemu reżimowi – twierdzi Boris Johnson.

ZOBACZ TAKŻE: Ławrow: Rosja wydali brytyjskich dyplomatów w odpowiedzi na działania Wielkiej Brytanii

Szef brytyjskiej dyplomacji zaznaczył, że jest „bardzo podbudowany” rozmiarem wsparcia z całego świata dla brytyjskiego stanowiska wobec Rosji. W środę rzecznik prezydenta Francji Emmanuela Macrona ostrzegł Wielką Brytanię, aby nie angażowała się w „politykę fantasy”, jednak w czwartek po rozmowach z Theresą May o incydencie, Macron zmienił stanowisko. Francuski przywódca oświadczył, że jego kraj podzieliła wniosek Wielkiej Brytanii, że „nie ma innego wiarygodnego wyjaśnienia” oprócz zaangażowania Rosji.

https://kresy.pl/wydarzenia/boris-johnson-zarozumiala-i-sarkastyczna-odpowiedz-rosji-wskazuje-na-jej-udzial-w-sprawie-skripala/
Tags: Великобритания, Империя Зла, КГБ и охранка, Политика
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments