Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Polski wątek w życiu Siergieja SkripalaWedług gazety „The Times” otruty w Salisbury były rosyjski szpieg Siergiej latem zeszłego roku był przez kilka dni w Gdańsku i prawdopodobnie nie była to jego jedyna wizyta w naszym kraju. Reporterzy twierdzą, że krótko przed zamachem rozmawiał też ze swoim byłym brytyjskim oficerem prowadzącym m.in. o działalności biznesowej w Polsce.

Gazeta nie uzyskała informacji, czego miałyby dotyczyć te interesy, ale wiadomo, że Skripal w swojej działalności biznesowej zajmował się m.in. importem wina z Hiszpanii.

Informacje, które podaje „The Times” o ostatnich dniach przed zamachem pochodzą od rozmów ze świadkami. Z artykułu wynika, że słyszeli strzępki rozmów Skripala i jego byłego oficera prowadzącego. Mężczyźni spotykali się m.in. w restauracji w centrum handlowym, gdzie doszło do zamachu.

Oprócz biznesu w ostatnich latach Skripal również, o czym pisaliśmy wcześniej, zajmował się doradzaniem brytyjskim służbom specjalnym i armii oraz prowadził wykłady w szkołach wojska i służb specjalnych.

Skripal był podobno także stałym klientem polskiego sklepu w Salisbury i często rozmawiał z pracującą tam Polką i opowiadał o swoich wizytach w Polsce. To od niej prawdopodobnie brytyjskie media dowiedziały się, że były rosyjski szpieg był w zeszłym roku w Gdańsku.

„The Times” podaje także m.in., że Skripal został zwerbowany w 1995 roku pracując w Hiszpanii. Z tekstu wynika, że już wówczas jego oficer prowadzący pracował pod przykrywką biznesmena.

Więcej na ten temat tutaj i tutaj.

O zamachu na Skripala czytaj między innymi tutaj.

Oprac. MaH, Niezalezna.pl, TheTimes.co.uk
https://kresy24.pl/polski-watek-w-zyciu-siergieja-skripala/

Tags: Великобритания, Империя Зла, КГБ и охранка, Политика, Польша
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments