Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Szeremeta: Usunąć lwy z Cmentarza Orląt, to symbol polskiej okupacji [+ foto]W serwisie Facebook pojawiły się zdjęcia uszkodzonych drewnianych pudeł, w którym Ukraińcy ukryli lwy z Cmentarza Orląt.

Na Facebooku pojawił się post Ostapa Kozaka, który skomentował uszkodzenie drewnianych pudeł w których Ukraińcy ukryli lwy: Tak więc po cichu, deska za deską, Polacy zaczynają demontować pudła. A potem Lilija Onyszczenko (szefowa Wydziału ds. Ochrony Środowiska Historycznego Rady Miejskiej Lwowa – red.) powie, że już się to wydarzyło i to powinno zostać zalegalizowane.

Komentując tą wiadomość w serwisie Facebook szef ukraińskiej Państwowej Komisji do spraw Upamiętnień Ofiar Wojen i Represji Światosław Szeremeta stwierdził, że lwy powinny zostać wyniesione poza teren Cmentarza Łyczakowskiego.

Lwy, które były symbolem polskiej okupacji, powinny opuścić cmentarz łyczakowski. Decyzje Lwowskiej Rady Miejskiej jasno wskazują, że nie mogą tam stać. Jest to rażące naruszenie ukraińskiego prawa. Ci, którzy je tam ustawili, powinni je zabrać – napisał powiedział Światosław Szeremeta.

ZOBACZ TAKŻE: Ukraińscy samorządowcy: pomniki z Cmentarza Orląt Lwowskich mogą mieć antyukraiński charakter
https://kresy.pl/wydarzenia/szeremeta-usunac-lwy-z-cmentarza-orlat-to-symbol-polskiej-okupacji-foto/
Tags: kresy wshodnie, Нацизм и расизм, Политика, Польша, Украина
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments