Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Kancelaria prezydenta: Trwają prace nad organizacją spotkań na najwyższym szczebluSekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski poinformował, że trwają prace nad organizacją spotkań na najwyższym szczeblu pomiędzy Polską i USA.

Kwiatkowski w rozmowie w sobotę w radiowej Trójce ocenił, że relacje polsko-amerykańskie są dobre. To są wnioski, które płyną zarówno ze spotkania pana ministra Magierowskiego, jak i pana ministra Szczerskiego w Waszyngtonie – stwierdził.

Prezydencki minister dodał, że według informacji, którymi dysponuje Kancelaria Prezydenta wynika, że trwają prace i przygotowania do spotkań na najwyższym szczeblu. Pan minister Szczerski jest w Stanach Zjednoczonych, poczekajmy do jego powrotu – zaznaczył urzędnik.

Kwiatkowski dodał, że rozmowy polsko-amerykańskie odbywają się w dobrym klimacie i jego zdaniem potwierdzają strategiczne partnerstwo Polski i Stanów Zjednoczonych. Urzędnik dodał zaznaczył również, że obecność wojsk amerykańskich w Polsce – w świetle docierających do strony polskiej sygnałów – jest absolutnie niezagrożona i pewna.

ZOBACZ TAKŻE: Szczerski: Ustawa o IPN wpłynęła tylko na stosunki atmosferyczne z USA

Podczas rozmów z Amerykanami Szczerski miał omawiać także również sprawy związane z organizacją spotkań z przedstawicielami RP na najwyższym szczeblu. Zdaniem szefa gabinetu Andrzeja Dudy nie ma żadnych przeszkód, konieczne jest jedynie ustalenie dogodnych terminów.

https://kresy.pl/wydarzenia/kancelaria-prezydenta-trwaja-prace-nad-organizacja-spotkan-na-najwyzszym-szczeblu/
Tags: Политика, Польша, США
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments