Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Obchody 95. miesięcznicy smoleńskiej. Msza święta i kwiaty przed Pałacem Prezydenckim

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz ministrowie i politycy PiS uczcili w sobotę pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. W 95. miesięcznicę katastrofy została odprawiona msza św. w intencji ofiar i złożono kwiaty przed Pałacem Prezydenckim.

Uroczystości przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie
Uroczystości przed Pałacem Prezydenckim w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka


W uroczystości, która rozpoczęła się mszą odprawioną w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca, udział wzięli m.in.: prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński oraz Stanisław Karczewski, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek, szef MON Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński oraz szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Obecny był również były szef MON Antoni Macierewicz.

Smoleńska_KAT_1200_DOB.jpg
Katastrofa smoleńska


Z kościoła seminaryjnego uczestnicy miesięcznicy przeszli przed Pałac Prezydencki, gdzie złożono kwiaty przed tablicami upamiętniającymi ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.

Na czas uroczystości związanych z miesięcznicą teren od wysokości ulicy Karowej do placu Zamkowego został wygrodzony metalowymi barierkami. Fragment Krakowskiego Przedmieścia jest zamknięty, teren zabezpieczają policjanci, a autobusy jeżdżą objazdami.

W sobotę o godz. 19.00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela zostanie odprawiona msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, po której odbędzie się Apel Pamięci przed Pałacem Prezydenckim.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.


Pamiętamy.

https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/2055850,95-miesiecznica-katastrofy-smolenskiej-Obchody-w-Warszawie
Tags: Империя Зла, Политика, Польша
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments