Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Żydowska gazeta zmanipulowała słowa premiera Morawieckiego. Jest reakcja polskiej ambasady Read morJacek Chodorowicz, ambasador RP w Izraelu wystosował list do redaktora naczelnego dziennika „Jerusalem Post”, w którym potępił manipulacje żydowskiej gazety zawarte w opublikowanym w czwartek artykule pt. „Polski premier dumny z wydarzeń, które doprowadziły do antyżydowskiej nagonki w 1968”.

Tekst opublikowany w żydowskim dzienniku dotyczył wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego podczas debaty „Marzec’68. Ogólnopolski Ruch Społeczny Przeciwko Komunizmowi” zorganizowanej 7 marca na Uniwersytecie Warszawskim.

Polski premier powiedział podczas swojego przemówienia, że „Marzec’68 dla Polski, Polaków którzy walczyli o wolność powinien być powodem do dumy”. Pomimo iż Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu kilkukrotnie podkreślał, że Marzec’68 był polskim zrywem wolnościowym, z którego narodziła się później „Solidarność”, to dziennik „Jerusalem Post” całkowicie zmanipulował jego słowa.

„Uwaga polskiego premiera o poczuciu dumy wydaje się być odniesieniem do studenckiego zrywu, po którym doszło do antyżydowskiej nagonki sterowanej przez komunistyczne władze. Studencki sprzeciw wybuchł po relegowaniu z uniwersytetu dwóch studentów pochodzenia żydowskiego, Adama Michnika i Henryka Szlajfera”, napisał „Jerusalem Post”.

Jacek Chodorowicz, w wystosował liście do redaktora naczelnego „Jerusalem Post” napisał, że artykuł zamieszczony w gazecie jest „niedopuszczalną manipulacją”. Dyplomata domaga się wprowadzenia odpowiednich poprawek i sprostowań do artykułu.

http://www.pch24.pl/zydowska-gazeta-zmanipulowala-slowa-premiera-morawieckiego--jest-reakcja-polskiej-ambasady-lknp,58822,i.html#ixzz59FE0pwEo
Tags: Политика, Польша, ארץ ישראל
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments