Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Zamieszki afrykańskich imigrantów we Włoszech [+ video]We włoskiej Florencji przez dwa dni dochodziło do gwałtownych wystąpień afrykańskich imigrantów i sprzymierzonych z nimi bojówkarzy – tak zwanych „antyfaszystów”.

Bezpośrednią przyczyną wystąpień imigrantów było poniedziałkowe zabójstwo 54-letniego imigranta z Senegalu, Idy Dieneca, zastrzelonego przez 65-letniego Roberto Pirrone. Włoch oddał do Senegalczyka sześć strzałów z pistoletu z bliskiej odległości. Do zabójstwa doszło na jednym z florenckich mostów, gdzie Dienec sprzedawał torebki i parasolki. Zabójca tłumaczył swój czyn desperacją z powodów trudnych „warunków ekonomicznych” w jakich się znalazł. Jak zadeklarował Pirrone, założył, że będzie strzelał do pierwszej napotkanej na ulicy osoby a następnie popełni samobójstwo. Odnaleziono jego pożegnalny list do córki. W związku z tym włoska prokuratura wykluczyła rasistowski motyw zabójstwa. Właśnie to rozwścieczyła społeczność imigrancką.

Jeszcze w poniedziałek na moście zebrała się grupa kilkudziesięciu afrykańskich imigrantów, którzy w ramach protestu przeciw rasizmowi, o jaki oskarżyli włoskie społeczeństwo, przemaszerowali na florenckie stare miasto, gdzie doszło do przypadku niszczenia mienia publicznego i prywatnego. Zamieszki przeciągnęły się do wieczora.

We wtorek na miejscu zabójstwa pojawiło się już 500 imigrantów, a także członków skrajnie lewicowych bojówek określających się „antyfaszystami”. Ponownie doszło do przypadków wandalizmu. Na miejscu pojawiły się oddział policji przygotowany do stłumienia zamieszek co uspokoiło sytuację. Protest miał już jednak bardzie skonkretyzowany przekaz polityczny, skierowany głównie przeciw partii Liga Północna (Lega Nord). Manifestanci obrzucali wyzwiskami przywódcę tej partii Matteo Salviniego.

Po uszczelnieniu przez Turcję własnych granic i wdrożeniu porozumienia o odbieraniu przez Turków imigrantów, którzy dostali się do strefy Schengen z ich terytorium, wzmocnieniu uległ strumień nielegalnych imigrantów kierujących się rzez Morze Śródziemne do Italii. Tylko w zeszłym roku do Włoch przybyło ponad 100 tys. nielegalnych imigrantów. To więcej niż w roku 2016.

Czytaj także: Włochy: Tysiące młodych imigrantów znika z ośrodkówhttps://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-poludniowa/zamieszki-afrykanskich-imigrantow-we-wloszech-video/
Tags: Италия, Политика
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments