Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Kijów: policjant obrzucił granatami funkcjonariuszy SBUPodczas próby zatrzymania przez SBU policjanta handlującego bronią doszło do użycia granatów.

We wtorek około godziny 23. w Kijowie na Browarskim Prospekcie doszło do wybuchu dwóch granatów, w wyniku czego są ranni a samochód Toyota Camry uległ zniszczeniu. – podały ukraińskie media. Początkowo przypuszczano, że doszło do kryminalnych porachunków lub scysji między kierowcami z użyciem granatów. Z czasem jednak okazało się, że doszło do konfrontacji funkcjonariusza policji z pracownikami Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Jak powiedziała w telewizji 112 Ukraina rzeczniczka SBU Ołena Hitłanska, funkcjonariusze SBU przeprowadzali kontrolowany zakup u funkcjonariusza policji zajmującego się nielegalnym handem bronią. Gdy ten przejrzał zamiary funkcjonariuszy SBU, wrzucił granaty do ich samochodu marki Toyota Camry. Jeden z nich został lekko ranny i zabrano go do szpitala. Sprawca ataku uciekł z miejsca zdarzenia i jest poszukiwany.

Według Hitłańskiej policjant handlujący bronią to sierżant pułku policji specjalnego przeznaczenia, były funkcjonariusz Berkutu.

W wyniku zdarzenia jeden pas ruchu Browarskiego Prospektu był zamknięty przez kilka godzin. Na miejscu prowadzono czynności śledcze, pracowali policyjni pirotechnicy. Wszczęto śledztwo dotyczące zamachu na życie funkcjonariusza organów ścigania.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina: granatami wymierzył sprawiedliwość na sali sądowej, dwie osoby nie żyją

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/kijow-policjant-obrzucil-granatami-funkcjonariuszy-sbu/
Tags: Политика, Украина
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments