Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Старий Вишнівец. Костел св. СтаніславаВ Старому Вишнівці, на правому березі річки Горинь, височать руїни костелу святого Станіслава.
------------
В Старом Вишневце, на правом берегу реки Горынь, возвышаются руины костела святого Станислава.\В Вишнівці було два костели, костел монастиря Босих Кармелітів, що знаходився поруч з замком, не зберігся.
-----------
В Вишневце было два костела, костел монастыря Босых кармелитов, находившийся рядом с замком, не сохранился.Костел святого Станіслава споруджено в 1757 році Яном Каролем Мнішеком, коли Вишнівцем володіла родина Мнішеків.
-----------
Костел святого Станислава построен в 1757 году Яном Каролем Мнишеком, когда Вишневцом владела семья Мнишеков.Цілим костел дожив до Другої світової війни і був знищений пожежею в 1944 році. Кажуть, що ніби під час бойових дій.
-----------
Целым костел дожил до Второй мировой войны и был уничтожен пожаром в 1944 году. Говорят, будто во время боевых действий.Зараз храм стоїть пусткою і руйнується. Храм хрестоподібний у плані з нартексом. Пресбітерій відділений від нави балюстрадою.
-----------
Сейчас храм пустует и разрушается. Храм крестообразный в плане с нартексом. Пресбитерий отделен от нефа балюстрадой.

зайдемо всередину/зайдем во внутрь


Даху немає, склепіння нави обвалилося, штукатурка з зовнішніх стін облетіла. На тильній стіні храму, в арочній ніші верху, збереглося розп’яття Христа.
----------
Крыши нет, своды нефа обвалились, штукатурка наружных стен облетела. На тыльной стене храма, в арочной нише вверху, сохранилось распятия Христа.В середині храму ще доживають віку розписи на стінах, арочні галереї, красиві колони на які опираюся арочні перекриття.
----------
В середине храма еще доживают росписи на стенах, арочные галереи, красивые колонны на которые опираются арочные перекрытия.

Збереглися сходи в стіні які ведуть на хори костелу, яких вже нема. Крипти засипані сміттям та землею.
-----------
Сохранилась лестница в стене ведущая на хоры костела, которих уже нет. Крипты засыпаны мусором и землей.Поблизу храму знаходиться дзвіниця. На верху дзвіниці стоїть безлика, зруйнована часом скульптура, ймовірно св. Станіслава.
-----------
Вблизи храма находится колокольня. На верху колокольни стоит безликая, разрушенная временем скульптура, вероятно св. Станислава.

Погляд на костел від палацу/Взгляд на костел от дворца


а таким він колись був/а таким он когдато был


Погляд на останок/Взгляд на последок


Джерела/источники:
https://templesua.jimdo.com/костели/вишнівець/
https://ternopillya.livejournal.com/54103.html
https://www.castles.com.ua/vis.html

https://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/477439.html
Tags: kresy wshodnie, Архитектурное наследие, Католическая церковь, Польша, Украина
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments