Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Ziemkiewicz o pilnych dostawach gazu na Ukrainę: Zapłacą nam pomnikami Bandery i Szuchewycza?Rafał Ziemkiewicz skomentował pilne zwiększenie przez PGNiG dostaw gazu na Ukrainę w ramach „solidarności energetycznej”. Zaznacza, że nasza polityka wobec państwa ukraińskiego jest skrajnie asymetryczna. „Im bardziej mu nadskakujemy, tym bardziej demonstracyjnie okazuje nam ono lekceważenie”.

W piątek informowaliśmy, że w reakcji na nagłe wstrzymanie dostaw gazu przez Rosję, PGNiG w trybie pilnym zwiększył dostawy gazu na Ukrainę, powołując się na „solidarność energetyczną” w obliczu nacisków Moskwy. Wiadomość tę skomentował na Twitterze publicysta Rafał Ziemkiewicz:

Wpis Ziemkiewicza wywołał reakcję m.in. ze strony radykalnych ukrainofilów, których oburzyły słowa publicysty. M.in. szefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezarego Kaźmierczaka, czołowego zwolennika masowego ściągania do Polski pracowników z Ukrainy.

Przeczytaj: „Derusyfikacja Ukrainy ważniejsza niż uczenie fizyki po polsku”. Szef ZPP broni ukraińskiej ustawy o oświacie
Czytaj także: Prezes ZPP: Szuchewycz nie wiedział o rzezi wołyńskiej

– Widzę, że Pan zdeterminowany, żeby na Bugu zobaczyć Armię Federacji Rosyjskiej. Mam dom 150 m od rzeki, dam Panu znać, jak się pojawią – napisał Cezary Kaźmierczak. – W sumie chyba lepiej sąsiadować z jawnym wrogiem niż fałszywym przyjacielem, c’nie? – odparł Ziemkiewicz. Te słowa zbulwersowały Kaźmierczaka:

– Rafał Ziemkiewicz uważa, że lepiej, żeby nad Bugiem stały rosyjskie tanki niż istniało państwo ukraińskie z jakimś pensjonarskim wytłumaczeniem o „fałszywych” przyjaciołach. Poziom szaleństwa do tej pory nie widziany. Wygląda na to, że już za długo mamy niepodległość.

PRZECZYTAJ: Ziemkiewicz: wspieranie Ukrainy nic nam nie daje, ona realizuje cele Berlina

– O, następnego porąbało… – skwitował Ziemkiewicz, który później ogólnie odniósł się do podobnych wypowiedzi:

– No i odezwał się chór ukrainofilów ślepych na fakt, że nasza polityka wobec tego państwa jest skrajnie asymetryczna. Im bardziej mu nadskakujemy, tym bardziej demonstracyjnie okazuje nam ono lekceważenie. Zacznijcie myśleć, wiem, że to boli, ale mniej, niż być ciągle kopanym w d.

https://kresy.pl/wydarzenia/ziemkiewicz-o-pilnych-dostawach-gazu-ukraine-zaplaca-nam-pomnikami-bandery-szuchewycza/
Tags: 2 Мировая война, kresy wshodnie, Империя Зла, Нацизм и расизм, Политика, Польша, Украина, Экономика
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments