Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Zaskakujące wyniki sondy ukraińskiego portalu. „Polacy słusznie przyjęli antybanderowskie prawo”Polacy mieli rację przyjmując penalizację „kłamstwa wołyńskiego” – uważają internauci głosujący w sondzie portalu korrespondent.net.

Na popularnym ukraińskim portalu korrespondent.net 8. lutego br. zamieszczono sondę, w której internauci mogą wyrazić swoją opinię na temat polskiego „antybanderowskiego prawa”, czyli nowelizacji ustawy o IPN, która wprowadziła kary za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów. Jak dotychczas, wyniki sondy wydają się zaskakiwać.

Jak Ukraina powinna zareagować na „antybanderowskie prawo” w Polsce? – brzmi pytanie Korrespondenta. Internauci mają do wyboru 3 odpowiedzi: 1) Ostro, podjąć lustrzane środki; 2) Spokojnie, nie iść na zaostrzenie, zależymy od Polski; 3) Nijak, Polacy przyjęli wszystko prawidłowo.

Do chwili obecnej w sondzie głosowało prawie 20,5 tys. osób, z czego aż 69 proc. (13114 głosów) wybrało odpowiedź trzecią. 16,7 proc. (3153 głosów) chciałoby spokojnej odpowiedzi na polską ustawę, a tylko 14 proc. (2655 głosów) opowiada się za ostrą odpowiedzią. W sondzie wciąż można oddawać głosy.Portal korrespondent.net jest powiązany z ukraińskim oligarchą Serhijem Kurczenką, który po Majdanie w 2014 roku zbiegł do Rosji.

CZYTAJ TAKŻE: Szef ukraińskiego MSZ: nie odwrócimy się od Bandery, to nasz bohater

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/zaskakujace-wyniki-sondy-ukrainskiego-portalu-polacy-slusznie-przyjeli-antybanderowskie-prawo/
Tags: 2 Мировая война, kresy wshodnie, Нацизм и расизм, Политика, Польша, Украина
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments