Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Rzeczniczka NATO: Groźby Rosji są nie do przyjęciaRzeczniczka NATO Oana Lungescu, wydała w piątek oświadczenie, w którym skomentowała wystąpienie prezydenta Rosji Władimira Putina.

Agencja Reutera cytuje Lungescu, która stwierdziła: Rosyjskie oświadczenia, w których (Putin – red.) grozi zaatakowaniem sojuszników, są nie do przyjęcia i mają efekt odwrotny do zamierzonego.

Nie chcemy nowej zimnej wojny czy nowego wyścigu zbrojeń, dodała rzeczniczka NATO, zaznaczając także, że wszyscy sojusznicy popierają porozumienia o kontroli zbrojeń, które budują zaufanie, z korzyścią dla wszystkich.

Lungescu stwierdziła, że Rosja kontynuuje zwiększanie swojej obecności militarnej od Morza Barentsa po Morze Śródziemne.

Rzeczniczka NATO dodała również, że tarcza antyrakietowa w Europie nie jest wymierzona w Rosję. Tak jak wielokrotnie dawaliśmy do zrozumienia, obrona przeciwrakietowa Sojuszu nie została zaprojektowana przeciwko Rosji, ani nie jest w nią wymierzona. Nasz system chroni przed pociskami balistycznymi spoza strefy euroatlantyckiej – tłumaczyła Lungescu.

NATO stosuje dwutorowe podejście wobec Rosji: silne odstraszanie i obrona, w połączeniu z poważnym dialogiem i zależy mu na sukcesach na obu polach – oświadczyła Oana Lungescu.

CZYTAJ TAKŻE: Putin: Amerykańska tarcza antyrakietowa jest bezużyteczna wobec naszej broni [+VIDEO]

https://kresy.pl/wydarzenia/rzeczniczka-nato-grozby-rosji-sa-przyjecia/
Tags: nato, Империя Зла, Оборона
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments