Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Dzikie Pole: bijatyka na sesji rady miejskiej Łucka [+ video]Radnych Łucka rozpaliła sprawa wydzierżawienia prywatnej firmie działki budowlanej.

W środę oraz w nocy ze środy na czwartek sala posiedzeń rady miejskiej Łucka, stolicy obwodu wołyńskiego na Ukrainie, stała się areną przepychanek i bijatyk, w których brali udział radni, straż miejska i osoby postronne – podały w czwartek ukraińskie media.

Według portalu Volyn24.com, powodem konfrontacji było planowane głosowanie nad przekazaniem w dzierżawę dwuhektarowej działki przy ulicy Rówieńskiej. Część radnych sprzeciwiała się tym planom, ponieważ uważała, że wybór dzierżawcy powinien odbyć się poprzez aukcję. Tymczasem rada planowała oddać ziemię prywatnej firmie „Żytłowyj kwartał”. Jak pisze portal Zaxid.net, firmę tę wiąże się z deputowanymi Serhijem Bułą i Konstiantynem Petroczukiem.

Aby przeszkodzić w przegłosowaniu uchwały radny opozycyjnego ugrupowania „Ludowa Kontrola” Pawło Danylczuk przyniósł na sesję rady miasta głośniki i zaczął z nich puszczać głośno muzykę. Wielokrotnie przerywana sesja rady przeciągnęła się do nocy. W tym czasie na sali obrad wielokrotnie dochodziło do przepychanek i szarpanin z udziałem nie tylko radnych, ale także straży miejskiej i nieznanych osób o „sportowej posturze”.

Ostatecznie już po północy włodarze miasta postawili na swoim – rada większością 23 głosów zdecydowała o przekazaniu działki w dzierżawę.

CZYTAJ TAKŻE: W radzie obwodowej na Ukrainie pobili się przez język rosyjski [+VIDEO+]https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukraina-bijatyka-sesji-rady-miejskiej-lucka-video/
Tags: kresy wshodnie, Политика, Украина
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments