Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Macierewicz: Rosja inspiruje konflikt polsko-izraelskiByły szef MON Antoni Macierewicz powiedział w środę, że „kształt tego co dzieje się między Polską i Izraelem leży po stronie Rosji. Rosja wbija klin, żeby ten konflikt rozognić”.

Macierewicz był pytany w Telewizji Republika o kryzys w relacjach polsko-izraelskich związany z nowelizacją ustawy o IPN, który w dniu dzisiejszym wchodzi w życie. „Nie ma wątpliwości, że w tle tego, że ta rozmowa przybrała agresywny i niesprawiedliwy wobec Polski i Polaków kształt, to jest to inspiracją rosyjską. Wystarczy spojrzeć jak w chwili bieżącej reaguje na to strona rosyjska. Chodzi o agresywne wystąpienie pana Ławrowa, a przecież to państwo, które w Okręgu Królewieckim postawiło wyrzutnie mogące przenosić ładunki nuklearne… To jest rzecz niedopuszczalna, ta agresywna postawa rosyjska, co widzimy również na Bliskim Wschodzie, jak i również teraz w Europie, to dowodzi, że to Rosja jest po stronie inspirującej ten konflikt” – ocenił Macierewicz.

Macierewicz uważa, że Izrael odczuwa rosyjską presję w pobliżu swoich granic. „Nie chcę mówić o sprawach wewnętrznych Izraela, nie znam się na nich, ale jeśli w Syrii stoi armia rosyjska, u wrót Jerozolimy, to ten czynnik oddziałuje na Izrael. W dzisiejszym świecie są trzy główne miejsca konfliktu, gdzie Rosja odgrywa duża rolę – Daleki Wschód i Korea Północna, to Bliski Wschód i bardzo agresywna polityka rosyjska, coraz silniejsze wsparcie dla Asada i flanka wschodnia NATO. To trzy główne miejsca w których Rosja jest coraz bardziej agresywna. Z geopolitycznego punktu widzenia to kształt tego co dzieje się między Polską i Izraelem leży po stronie Rosji. Rosja wbija klin, żeby ten konflikt rozognić”- zaznaczył były szef MON.

Ocenił również, że pomysły powołania Armii Europejskiej oznaczają „wydanie całej Europy w ręce rosyjskie”.

„Polska niepodległość jest ściśle związana z sojuszem ze Stanami Zjednoczonymi. Dla nas to gwarancja, że Rosja nas nie zaatakuje” – stwierdził Macierewicz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polski tytuł dla niepolskich treści

https://kresy.pl/wydarzenia/macierewicz-rosja-inspiruje-konflikt-polsko-izraelski/
Tags: 2 Мировая война, Империя Зла, Политика, Польша, ארץ ישראל
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments