Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Łotwa kupi nowoczesną broń przeciwpancernąMinisterstwo Obrony Łotwy podpisało umowę z izraelsko-niemieckim konsorcjum na dostawę nowoczesnych systemów broni przeciwpancernej.

Ministerstwo Obrony Łotwy podpisało umowę z konsorcjum EuroSpike GmbH na dostawę wyrzutni przeciwpancernych systemu Spike. Wartość umowy to 108 milionów euro. EuroSpike GmbH powstało jako konsorcjum niemieckich przedsiębiorstw Diehl BGT Defence, Rheinmetall Defence Electronics oraz izraelskiego Rafaela.

Łotysze chcą podnieść zdolność swojej armii do obrony przed bronią ciężką. Zamierzają zainstalować pozyskane wyrzutnie na używanych brytyjskich transporterach opancerzonych typu CVR(T). Ich zakup także został ogłoszony przez łotewskie Ministerstwo Obrony, choć na razie brak szczegółowych danych o przyszłym kontrakcie. Resort zapowiada, że nowe wyrzutnie przeciwpancerne wraz z pojazdami wejdą do służby do końca 2023 roku.

Łotewskie Ministerstwo Obrony dysponuje w roku 2018 budżetem w wysokości 576.34 mln euro, to jest o 126.8 mln euro więcej niż dysponowało w zeszłym roku.

Czytaj także: Łotwa buduje barierę na granicy z Rosją

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/lotwa/lotwa-kupi-nowoczesna-bron-przeciwpancerna/
Tags: Латвия, Оборона
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments