Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Szef MON przeniósł swoją siedzibę z powodu bliskości ambasady RosjiMinister Błaszczak zmienił swoją główną siedzibę z ulicy Klonowej na aleję Niepodległości w Warszawie z powodu sąsiedztwa ambasady Rosji – poinformował wiceminister Wojciech Skurkiewicz.

Skurkiewicz w rozmowie z RMF FM, nie potwierdził słów swojego szefa Mariusza Błaszczaka. Minister twierdził, że zmiana siedziby MON to gest związany z obchodzoną w tym roku setną rocznicą odzyskania niepodległości.

Wiceminister oświadczył, że przyczyną decyzji było bliskie sąsiedztwo ambasady Rosji. Nie jest chyba żadną tajemnicą, że ten obiekt przy ulicy Klonowej jest w sposób szczególny monitorowany przez naszych sąsiadów zza miedzy – tłumaczył wiceminister. Zdaniem Skurkiewicza zabezpieczenia antyszpiegowskie zainstalowane w starej siedzibie negatywnie wpływają na komfort pracy.

ZOBACZ TAKŻE: Większość wiceszefów MON straciło stanowiska

Oprócz Mariusza Błaszczaka do budynku przy alei Niepodległości przeniosą się wszyscy jego zastępcy. Ostatni z nich trafią do nowej siedziby za 2-3 tygodnie.

Dotychczasowy budynek będzie służył jako rezydencja do przyjmowania gości. W budynku przy ul. Klonowej prace będzie prowadziła prowadziła podkomisja smoleńska kierowana przez Antoniego Macierewicza.

https://kresy.pl/wydarzenia/szef-mon-przeniosl-swoja-siedzibe-powodu-bliskosci-ambasady-rosji/
Tags: Империя Зла, Оборона, Политика, Польша
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments