Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Володимир-Волинський. Кiрха св. ІосафатаХрам збудований у 1890 році для громади німців-лютеран. За даними першого перепису населення 1897 р. у Володимирі проживав 91 лютеранин.
—————
Храм построен в 1890 году для общества немцев-лютеран. По данным первой переписи населения 1897 г.. Во Владимире проживал 91 лютеранин.У 1891 році засновано лютеранську парафію, яка охоплювала 32 німецькі колонії з населенням понад 12 тис. осіб в околицях Володимира-Волинського. Перший пастор проживав у колонії Антонівка-Маковичі, де і планували збудувати пасторат. Однак визнали доцільнішим перенести центр парафії до Володимира-Волинського, що й зробили в 1893 році.
—————
В 1891 году основан лютеранский приход, который охватывал 32 немецкие колонии с населением более 12 тыс. Человек в окрестностях Владимира-Волынского. Первый пастор проживал в колонии Антоновка-Маковичи, где и планировали построить пасторат. Однако признали целесообразным перенести центр прихода во Владимир-Волынский, что и сделали в 1893 году.

Перший пасторат у місті було зведено у 1899 році.
Великий камʼяний храм збудовано у 1923—1927 роках на добровільні пожертви парафіян.
Від 1944 до 1950 року у храмі був склад різних хімікатів.
Згодом, до 1993 року міський спортзал, в якому відбувалися покази кінофільмів та дискотеки для молоді.
—————
Первый пасторат в городе было возведено в 1899 году.
Большой каменный храм построен в 1923-1927 годах на добровольные пожертвования прихожан.
С 1944 до 1950 года в храме был склад различных химикатов.
Впоследствии, до 1993 года городской спортзал, в котором проходили показы кинофильмов и дискотеки для молодежи.У 1989 році у Володимирі-Волинському активізувалась греко-католицька громада. З підпілля вийшли священики. 1 жовтня 1992 року Глава УГКЦ Кардинал Мирослав-Іван Любачівський, дає згоду і благословення на заснування та побудову монастиря і церкви святого священомученика Йосафата на місці, де колись стояла церква св. Параскевії (в якій св. Йосафат прийняв Таїнство Хрещення) у Володимирі-Волинському. Однак збудувати новий храм чи повернути у власність греко-католицького громади міста колишній василіянський монастир, побудований єзуїтами, який сьогодні належить УПЦ КП, не вдалось.
—————
В 1989 г.. Во Владимире-Волынском активизировалась греко-католическая община. Из подполья вышли священники. 1 октября 1992 Глава УГКЦ кардинал Мирослав-Иван Любачивский, дает согласие и благословение на основание и построение монастыря и церкви святого священномученика Иосафата на месте, где когда-то стояла церковь св. Параскевы (в которой св. Иосафат принял Таинство Крещения) во Владимире-Волынском. Однако построить новый храм или вернуть в собственность греко-католического общества города бывший василианский монастырь, построенный иезуитами, который сегодня принадлежит УПЦ КП, не удалось.Врешті, зважаючи на відсутність у місті лютеранської громади, наприкінці серпня 1993 року кірху передали греко-католикам. 23 вересня 1996 року предстоятель УГКЦ Любомир Гузар дав своє благословення на існування у Володимирі-Волинському монастиря Чину Св. Василія Великого.
—————
Наконец, ввиду отсутствия в городе лютеранской общины, в конце августа 1993 кирху передали греко-католикам. 23 сентября 1996 предстоятель УГКЦ Любомир Гузар дал свое благословение на существование во Владимире-Волынском монастырь Ордена Св. Василия Великого.Будинок пастора зведений у 1938—1939 роках. У радянський час у будівлі розташовувались міська рада, ЗАГС, інші органи місцевої влади. У 1993 році будівлю разом із кірхою передано греко-католицькій громаді. Зараз там розміщується монастир Чину св. Василія Великого.
—————
Дом пастора возведен в 1938-1939 годах. В советское время в здании располагались городской совет, ЗАГС, другие органы власти. В 1993 году здание вместе с кирхой передан греко-католической общине. Сейчас там размещается монастырь Ордена св. Василия Великого.

відбитки старих штемпелів кірхи/оттиски старых штемпелей кирхи


Джерела/источники:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Церква_святого_Йосафата_(Володимир-Волинський)
http://wiki.wolhynien.net/index.php/Evangelisch-lutherisches_Kirchspiel_Wladimir-Wolynsk

https://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/475998.html
Tags: kresy wshodnie, Архитектурное наследие, Польша, Украина
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments