Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Salvini: Biblia nic nie mówi o nieregulowanym przyjmowaniu imigrantówLider włoskiej partii Lega Nord, Matteo Salvini, odpowiedział na krytykę jego osoby ze strony arcybiskupa Giana Carlo Perego, zwanego również „biskupem imigrantów”.

W ubiegła sobotę, podczas wiecu wyborczego w Milanie, Salvini zapowiedział, że jeśli zostanie premierem Włoch, złoży przysięgę na Biblię. Ta zapowiedź nie spodobała się jednak arcybiskupowi Perego. „Mamy tutaj do czynienia z przywódcą, który zaprzecza sobie z Ewangelią i różańcem w jednej ręce, a z drugiej strony głosi niechęć i odrzucenie obcego: wczoraj południowca, dziś cudzoziemca” – powiedział abp Perego, czyniąc aluzję do separatystycznych tendencji Lega Nord.

Salvini odpowiedział duchownemu przypominając, że we Włoszech imigracja musi być kontrolowana. „W moich Włoszech, imigracja jest regulowana, ma liczby i ograniczenia, jak w Ameryce i Kanadzie. Według ciebie, Ewangelia mówi, aby przyjmować wszystkich? Z 5 milionami Włochów w ubóstwie, ‚bliski sąsiad’ znajduje się w Mediolanie, Neapolu, Turynie, Rzymie” – stwierdził Salvini.

W poniedziałek, podczas wiecu w Padwie, Salvini dodał, że rozumie dlaczego lewica „się tak wściekła”, gdyż „chcieliby przysięgać na Koran”.

Lega Nord obecnie tworzy centroprawicową koalicję z partią Forza Italia byłego premiera Silvio Berlusconiego. Przwódcy partii zgodzili się, że to ugrupowanie, które zdobędzie najwięcej głosów, obejmie kierownicze stanowisko, a sondaże ukazują, że lider Lega Nord jest jedynie o kilka punktów procentowych za jego swoim rywalem.

Wybory parlamentarne we Włoszech odbędą się w najbliższą niedzielę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Włochy: mężczyzna otworzył ogień do grupy imigrantów

https://kresy.pl/wydarzenia/salvini-biblia-nic-mowi-o-nieregulowanym-przyjmowania-imigrantow/
Tags: Ближний Восток, Италия, Католическая церковь, Политика
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments